250 Beygir Gücü Taşıyan Mazda 3 2.5 Turbo Tanıtıldı

250 Beygir Gücü Taşıyan Mazda 3 2.5 Turbo Tanıtıldı

Yeni ve eski araçlarıyla asla kaliteden ödün vermeyen Mazda, efsane aracının tanıtımını yaptı. 250 beygir oranında güç üretmeyi başaran araç, Mazda hayranlarını ve kullanıcılarını da memnun edecek gibi görünüyor. Ayrıca Avrupa pazarına nazaran uygun fiyatla satılması beklenen Mazda 3 2.5 Turbo modelinde oldukça keskin hatlar ve son teknoloji kullanılmış. Peki bakalım yeni canavarın özellikleri neler, araç fiyatı ne durumda olacak?

Mazda 3 2.5 Turbo 250 Beygir Güç Üretecek

2021 modellerinin tanıtımını yapmaya başlayan dev otomotiv firması, yeni aracının özelliklerini ve görsellerini yayınladı. Yeni araç 2.5 litre sıralı sistemli dört motor seçeneğiyle gündeme geliyor. Ayrıca 250 beygir güç üreten ve 430 Nm tork gücü sunan aracın 6 vitesli otomatik şanzımanı bulunuyor. Dört çeker haliyle piyasaya merhaba diyen aracın model 3 ile benzerliği de konuşulmaya başlandı.Son olarak 186 beygir gücünde araç üretmeyi başaran firma bu sefer çıtayı daha fazla yükseltmiş gibi görünüyor. Muhteşem özelliklerle ve tasarım değişiklikleriyle gündeme gelen yeni aracın süper görünümlü ve güçlü tamponu da yerini almış. Ayrıca fazla koyu bir ızgara kullanılan aracın bu özelliği de gözlerden kaçmıyor.

Yeni Modelin Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Henüz yeni tanıtılan modelin çıkış tarihi net olarak bilinmiyor. Ancak yeni aracı yıl sonuna kadar satışa sunmayı hedefleyen aracın fiyatı da 30 bin dolar civarında olacak. Türkiye’ye gelip gelmeyeceği de bilinmeyen yeni aracın fiyatı Avrupa standartlarına göre fazlasıyla uygun olsa da, aracın Türkiye fiyatı çok yüksek olabilir.Mazda kullanıcılarını memnun etmeyi planlayarak ürettiği aracın fiyatını bu seviyelerde tutarsa, gerçekten Avrupa pazarında da büyük bir yer edinir. Tabii ki ilerleyen günlerde aracın fiyatını, akıbetini ve çıkış tarihini yakından takip ederek sizlere yeniden bilgi veriyor olacağız.