Call of Duty Mobile ipuçları ve taktikleri

Call of Duty Mobile ipuçları ve taktikleri

Call of Duty mobile, mobil FPS arasında en popüler akıllı telefon oyunlarından biridir.Call of Duty Mobile ipuçları ve taktikleri 2022 paylaşarak sizleri çok daha iyi bir oyuncu hale getiriyoruz. Oku ve kendini geliştir oyun firması Activision tarafından desteklenen bu nişancı, iki çevrimiçi oyun modu sunar: Battle Royale modu ve kendisi birkaç moda bölünmüş Çok Oyunculu mod. Call of Duty mobile’da yeniyseniz, gerçekten performans göstermek için iyi tavsiyelerle dolu bu makaleyi okumanızı öneririz!

Call of Duty Mobile İpuçları 2022

Öyleyse hadi başlayalım, zaman kaybetmeyelim, meselenin özüne gelelim! İlerlemenize yardımcı olmak için, burada daha iyi hale gelmenizi ve oyun istatistiklerinizi artırmanızı sağlayacak CoD mobil ipuçları ve püf noktalarımız bulunmaktadır. Bu vesileyle, oyunlarınız sırasında denetlenmeden kullanabileceğiniz 6 ipucu derledik. Call of Duty mobil ipuçları için gidelim 

call of duty mobile ipuclari ve taktikleri2

İpucu: MJ ve BR modlarında kazanmak için iyi hareket edin

Bunu zaten biliyor olabilirsiniz, ancak atış sırasında hareket etmek, nişan alma doğruluğunu önemli ölçüde azaltır. Ancak birçok FPS ve Battle Royale’de olduğu gibi Call of Duty mobile’da hareketsiz durmak pek de iyi bir fikir değil. Aslında, hareketsiz durmak en büyük düşmanınızdır. Size verebileceğimiz en iyi tavsiye, her koşulda hareket halinde olmaktır!

Elbette, keskin nişancı oynadığınızda, olabildiğince sağduyulu olmalısınız. Görünmez olmadığınızı ve keskin nişancı modunda bile görülebileceğinizi unutmayın! Kesilen keskin nişancı ! Bu yüzden saklandığınız yeri düzenli olarak değiştirmeyi unutmayın. Yakalanmamak için gözlerinizi keskin tutun! Bu küçük ipucu, Battle Royale ipuçlarımızın bir parçasıdır. Ancak MJ modunda da geçerlidir. Düşmanlarınızın sizi çok kolay hedef almaması için hareket etmeye devam edin!

Aynı şekilde, birçok yeni CoD mobil oyuncusu eğilebileceklerini unutuyor. Diğer dövüşçüleri şaşırtmanın harika bir yolu olması dışında. Eğil veya arkadan saldırırsanız, düşmanın içgüdüsel olarak kendini korumak ve boşluğa ateş etmek için cazip gelecektir. Hedefiniz yönünü şaşırmış haldeyken başınıza nişan alın! Kendinizi korumak için, cephaneniz bitmek üzereyken siper almayı da öğrenin. Şansı denemektense geri çekilmek daha iyidir. Örtünüzü iyi kullanmak, daha uzun süre hayatta kalmak demektir!

Saklanmaktan hoşlananlar için özel ipuçları: Her saldırıdan önce saklanacak bir köşe veya bina bulmaya çalışın. Mümkünse yüksek bir yerden. Evet, çünkü CoD mobile’da üst sıralarda olmak, düşmanlarınıza göre gerçek bir avantajdır. Yüksek bir yerden, net bir görüşe sahip olursunuz, oysa düşmanın sizi görmek için çoğu zaman vakti bile olmaz.

Çok oyunculu modda, düşmanlarınız üniformalarında kırmızı ışıklar taktığından, saklanmak benimsenmesi gereken doğru tekniktir. Ama her zaman senin de aynı şekilde işaretlendiğini unutma. Bu nedenle, hareketsiz kalmamanın önemi: bir İHA (bir drone) sizi tespit edebilir ve konumunuzu haritaya yerleştirebilir.

2.İpucu: Daha fazla öldürmek için silahlarınızı özelleştirin, güçlendirin ve seçin!

Neredeyse söylemeye gerek yok ama doğru silahı seçmek Call of Duty mobile’da gerçek bir artı. Şahsen, bu modelleri özellikle optimal oyun için tavsiye ederim:

 • Bir saldırı tüfeği seçeneği olarak AK 47 (70 hasar) veya ASM 10 (60 hasar).
 • UL 736, 70 hasarda, AK 47’ye benzeyen bir model.
 • KRM 262, tek atış için mükemmel bir av tüfeği olarak.
 • Bir keskin nişancı tüfeği olarak Locus (28. seviyede açılır).
 • Pharo hafif makineli tüfek (seviye 36’da açılır).

Call of Duty mobil silah ipucu: Genel olarak, verdikleri düşük hasar ve tek bir öldürmede atılan mermi sayısı nedeniyle makineli tüfekleri önermiyoruz.

Hangi silahı seçerseniz seçin, performansını artırma olanağına sahip olduğunuzu bilmelisiniz. CoD mobile, size aksesuarlar, görünümler ve aynı zamanda oldukça gelişmiş silah özelleştirmeleri sağlayabilen bir araç olan Gunsmith’i kullanıma sundu. Silahlarınızı güçlendirmek için önce onlarla oynamalı ve oynarken seçeneklerin kilidini açmalısınız.

call of duty mobile ipuclari ve taktikleri3

Silah XP kartlarını kullanarak da silahlarınızın seviyesini yükseltmeniz mümkündür. Ortak silahlar için kartlar, nadir silahlar, ortak ve nadir silahlar için çift Silah XP kartları ve son olarak destansı silahlar için Silah XP kartları var.
Silahlarınızı güçlendirmek için Silah XP kartları nasıl edinilir? Bunları mağazadan satın alabilir, kartları toplamak için oynayabilir veya günlük olarak arkadaşlarınıza XP gönderebilirsiniz!

İpucu: CoD mobile’da performansınızı artırmak için kontrol cihazıyla oynamak

Call of Duty mobile’ı bir denetleyiciyle oynamak, özellikle Battle Royale modunda performansınızı artırır! Dahası, kontrolör üçüncü şahıs görünümüne daha kolay geçmenize yardımcı olacaktır. Battle Royale ipucu: Bir paraşütle donatılacaksınız, kontrolör, BR’nin bu yönünü daha iyi idare etmenizi sağlar, böylece doğrudan havadan maksimum sayıda düşmanı öldürebilirsiniz! 

FPS oyuncuları için dokunuş oynamak her zaman kolay değildir! Bu nedenle kontrolör, CoD mobile’da avantaj elde etmenize ve daha kolay kazanmanıza yardımcı olabilir. İlk ipucumuz hareket etme ihtiyacını vurguladı. Harika! Kontrolör size çok daha fazla hareket seçeneği sunar ve kontrolör kontrollerinin dokunmatik kontrollerden daha doğru olduğu kanıtlanmıştır.

Bir kontrolörle oyunda gözlemlenen tek dezavantaj: Kontroller daha hassassa, onlar da daha gergindir. Ama kim sinir kontrolleri diyor, oyuna daha fazla dalmayı da söylüyor, değil mi? 

İpucu: Battle Pass ile CoD mobile’da deneyim kazanın

Tüm FPS ve Battle Royale oyunlarında olduğu gibi, Call of Duty mobil Battle Pass ücretsiz değildir, ancak birçok avantaj sunar: özel görünümler, karakterler, sanal para birimi (CP), vb.

CoD Battle Pass, 560 CP (CoD Puanı) tutar. 420 CP’nin 5,49 € ve 880 CP’nin size maliyeti 10,99 € olduğunu bilmek. Zamanınıza değer kılmak için, Battle Pass EXP kazanmak için çok oynamanız gerekir. Daha yüksek bir seviyeye daha kolay ulaşmak için Battle Pass etkinliklerine katılabilir (veya katılmayabilirsiniz). CoD mobil etkinliklerine katılmak size ödüller kazandırır.

Combat Pass etkinlikleri, istatistiklerinizi artırmak için çeşitli avantajlar sunar:

 • Ödüllerinizi almak için görevleri tamamlayın. Bu nedenle, seviyenizi yükseltecek ve becerilerinizi geliştirmek için yeni görevlerle karşılaşacaksınız.
 • XP silahları, Battle Pass’te EXP ve kredi kazanın.
 • Ayrıca güçlendirilebilecek görünümler, karakterler ve yeni silahlar kazanacaksınız!

İpucu 5: Kulaklıklarınızı takmak, CoD mobile için çok önemlidir!

Etrafta dolaşmak önemlidir, ancak iyi dinlemek kazanan bir kombinasyondur! CoD mobile’da ayak seslerini dikkatlice dinlemelisiniz. Kendinizi görmekten kaçınmak için susturuculu ateşli silahları tercih edin. Koşmak yerine yürümek, rakiplerinizin ayak seslerini sınırlar.

CoD mobil oynamak ve en iyisi olmak için, kulaklıklarınızla veya bir kulaklık setiyle oynayın! Sadece hoparlörlerinizle oynamayın. Bir kulaklık veya kulakiçi kulaklık sesi çift taraflı olarak yayınlayacaktır. Bir kulaklık veya kulaklıkla, ses tüm bir odaya değil, sadece kulaklarınıza yayınlanır.

Bu arada, bu Call of Duty mobil ipucu tüm FPS ve Battle Royale oyunlarınızda hayatınızı değiştirecek! Bu şekilde rakiplerinizi daha kolay bulacak ve dahası, tedbirli kalacaksınız. Bu arada, doğru anladıysanız, amaç düşmanlarınızı öldürmek ve hayatta kalmaktır. Bu nedenle rakiplerinizi temizlemelisiniz. Kulaklarınızı kullanın, aynı zamanda radarı da kullanın! Radar, düşmanları haritada kırmızıyla işaretleyerek görmenize yardımcı olur. 

İpucu: Yapılandırmanızı kontrol edin ve ayarlarınızı yapın

Oyunun telefondaki ayarları, en güçlü olmak için bir önceliktir! Zaten Call of Duty mobile’ı iyi oynamak için oyunun akıllı telefonunuzda iyi çalışması gerekir. Android’de Call of Duty Mobile için önerilen yapılandırma en az 2 GB RAM ve Android sürüm 5.1’dir. İPhone için en az iOS 9 ve en az iPhone 5S’ye ihtiyacınız var. Ayrıca mükemmel bir internet bağlantınız var. Bu çok oyunculu bir oyundur, çevrimdışı bir oyun değildir!

Ardından oyun ayarlarını kontrol edin. Oyun ayarlarını değiştirerek CoD mobile’ı optimize etmeye yönelik ipuçlarımız:

 • Grafikler sekmesinde, “Alan derinliği” ni devre dışı bırakın. Bu, FPS’nizi geliştirecektir.
 • Gelişmiş modda oynayın ve otomatik atışı devre dışı bırakın.
 • Daha az gecikme için Ragdoll’u devre dışı bırakın.
 • Takım oyunu için, “Ses” sekmesindeki rahatlığınıza uyacak şekilde sesleri kısın. Takım arkadaşlarınızla konuşurken sesli bir rehbere ihtiyacınız varsa, sohbet sesini açın ve oyun efektlerinin sesini kısın. Ve tam tersi.
 • İster dokunarak ister bir kontrol cihazıyla oynayın, hassasiyeti değiştirin! Hassasiyet varsayılan olarak ayarlanmıştır ancak kullanılan cihaza göre farklılık gösterir.

Bu kadar! Artık daha iyi olmak için tüm ipuçlarımızı biliyorsunuz! Bu Call of Duty mobil ipuçlarını yararlı buldunuz mu? Görüşlerinizi bizimle yorumlarda paylaşmaktan çekinmeyin! Diğer CoD mobil ipuçlarını düşünürseniz, diğer oyunculara da yardımcı olmak için bunları aşağıya yazın! Çok yakında bu mobil FPS hakkında daha heyecan verici makaleler ile geri döneceğiz. Ama bu arada, iyi oyunlar! 

Sizler için hazırladığımız ” Call of Duty Mobile: Daha iyi olmak için 6 ipucu ” konulu makale hakkında görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın. Gerek teknoloji, gerek yazılım, gerek android uygulama ve android oyunlar konularında yazdığımız makalelerle umarım beğeninizi kazanmışızdır. Kendinize iyi bakın Allah’a(c.c.) emanet olun.