Civilization 6 sistem gereksinimleri | Civilization 6 kaç GB?

Civilization 6 sistem gereksinimleri | Civilization 6 kaç GB?

Civilization 6 sistem gereksinimleri nedir? diye merak ediyorsanız bu haberde Civilization 6’nın minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini açıkladık. Peki Civilization 6 sistem gereksinimleri ne? Civilization 6 kaç GB?

Civilization 6, tek veya çok oyunculu olarak oynanabilen strateji tabanlı bir oyundur. Strateji tabanlı oyunları sevenler bu oyunu mutlaka bilirler. Strateji tabanlı oyunlar genellikle yavaş bir tempoda başlar ve oyuncu oyunda ilerledikçe ilerleme hızı artar ve oyun daha heyecanlı hale gelir. 

Siz de bu olağanüstü oyunu denemeyi planlıyorsanız ve Civilization 6 Sistem Gereksinimleri konusunda endişeleniyorsanız, bu kılavuz tam size göre. Bu kılavuzda, bu oyunun sistem gereksinimleri ile ilgili bilmeniz gereken tüm detayları ele alacağız.

Civilization 6 nedir?

civilization 6 sistem gereksinimleri civilization 6 kac gb2

Oyundaki asıl amacınız, geniş, güçlü ve gelişmiş bir medeniyet inşa etmek için gereken her yönü hedefleyerek bir medeniyet geliştirmektir. Askeri hakimiyet, insan gücü, teknolojik ilerleme veya kültür hakimiyeti gibi birçok yönden diğer tüm rakipler arasında en iyi olmanız gerekir. Civilization 6 çok fazla stratejik düşünme ve sabır gerektirir. 

Civilization 6 sistem gereksinimleri

Artık Civilization 6 ile ilgili tüm temel bilgileri öğrendiğinize göre, şimdi Civilization 6 sistem gereksinimlerine geçelim. Bilmeyenler için Civilization 6, yeni bir oyun motoru olan Firaxis LORE ile yapılmıştır. Civilization 5 oynadıysanız, sistem gereksinimleri oldukça benzer olduğu için bu gereksinimlerine fazla bakmanıza gerek yok.

Bu bölümde, oyunu ilk kez kuruyorsanız bilmeniz gereken bazı temel gereksinimlerin üzerinden geçeceğiz.

 • Kurulum işlemine başlamadan önce internet bağlantınızın iyi olduğundan emin olun. İlk kurulum, doğrulama için internet bağlantısı gerektirir.
 • Yükleme işlemi sırasında yükleyici sizden Microsoft Visual C++ 2012 ve 2015 Runtime Libraries ve Microsoft DirectX’i yüklemenizi isteyecektir. 
 • Sisteminiz Intel HD 5500 veya daha eski bir sürüm kullanıyorsa maalesef oyun sisteminizde çalışmayacaktır.

Civilization 6 minimum sistem gereksinimleri

civilization 6 sistem gereksinimleri civilization 6 kac gb

Bu bölümde oyunun en az veya minimum sistem gereksinimlerine değineceğiz. İşlemciden başlayarak, oyunu çalıştırmak için en az bir Intel Core i3 veya AMD Phenom II veya daha büyük bir işlemciye ihtiyacınız var.

Grafiklerde, AMD 5570 veya Nvidia 450 ya da Intel Integrated Graphics 530 veya üzeri gayet iyi olacaktır. Son olarak, sisteminizin tüm oyun dosyalarını depolamak için en az 4 GB RAM’e ve en az 16 GB boş alana sahip olması gerekir. Diğer tüm ayrıntılar için aşağıdaki listeyi inceleyin.

 • İşletim sistemi: Windows 7×64 / Windows 8.1×64 / Windows 10×64
 • İşlemci: Intel Core i3 2.5 GHz veya AMD Phenom II 2.6 GHz veya üstü
 • RAM: 4 GB RAM
 • Ekran Kartı: 1 GB & AMD 5570 veya Nvidia 450 veya Intel Integrated Graphics 530
 • Kaç GB: 12 GB

Civilization 6 önerilen sistem gereksinimleri

Bu bölümde oyunun önerilen sistem gereksinimlerini inceleyeceğiz. Bu gereksinimler geliştiricinin kendisindendir. İşlemciden başlayarak, oyunu sorunsuz çalıştırmak için 4. Nesil Intel Core i5 veya AMD FX8350 veya üzeri bir işlemciye sahip olmanız gerekir.

Ekran kartı bölümünde ise, grafikleri hızlı bir şekilde işlemek için AMD 7970 veya Nvidia 770 veya üstü GPU mükemmel olacaktır. Son olarak, oyunu başarıyla yüklemek için sisteminizde en az 8 GB RAM ve 12 boş alan olması gerekir.

 • İşletim sistemi: Windows 7×64 / Windows 8.1×64 / Windows 10×64
 • İşlemci: Dördüncü Nesil Intel Core i5 2.5 GHz veya AMD FX8350 4.0 GHz veya üstü
 • RAM: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: 2GB & AMD 7970 veya Nvidia 770 veya üstü
 • Kaç GB: 12 GB

Civilization 6, bugüne kadarki en iyi strateji tabanlı oyunlardan biridir ve oyun sistem gereksinimleri söz konusu olduğunda çok fazla talepkar değildir. Umarım, oyunun gereksinimleriyle ilgili tüm kafa karışıklığınızı gidermeyi başardık. Oyunlar hakkında okumayı seviyorsanız, Oyun haberlerimize göz atmayı unutmayın. Teşekkürler!