D Vitamini ile Cildinizi Güzelleştirin

D Vitamini ile Cildinizi Güzelleştirin

D Vitamini İle Güzel Bir Cilde Sahip Olun

Güzel bir cilde sahip olmak herkesin hakkı, pek çok makyaj ürünü, zorlu diyetler ve estetikler tamamen güzel görüntüyü sağlamak için kullanılıyor. Ancak doğal güzelliğin pekte gizli olmayan bir sırrı var. D vitamini ile cildinizi güzelleştirebilirsiniz! D vitamini ile desteklenen cilt daha canlı, ölü derilerden arınmış ve daha pürüssüz bir görüntü kazanabiliyor. D vitamini ile cildinizi besleyerek kimyasal içerikli kremlerden, günün yorgunluğundan ve dışarıdaki pis havanın cildinizde bıraktığı olumsuz etkilerden korunabilirsiniz. Peki d vitamini cildi nasıl güzelleştirir? D vitaminli yüz maskesi nasıl yapılır? D vitamini ile yüz bakımı nasıl yapılır? Tüm soruların cevabını bu yazımızda alacaksınız.Konu sağlık ve güzellik olunca d vitamini gündeme gelir. Peki d vitamini nasıl temin edilir? D vitamini nasıl ortaya çıkar? Asıl kaynağı güneş olan d vitamini, cilt güzelliği ve sağlıklı bir yaşam için gerekli vitaminlerden biridir. D vitamininin vücutta sentezlenmesini sağlayan asıl etken güneş, güneş ışınlarıdır. Güneşli günlerde pek fazla dışarıya çıkmayan insanlarda d vitamini eksikliği olur. Ek gıda ve vitamin destekleri ile bu eksiklik giderilebilir. D vitamininin besin olarak alınması ise toprakta yetişen patates, mantar gibi gıdalardan geçiyor.

D Vitamini ile Cilt Güzelliği

Eczanelerde kapsül halinde satılan d vitaminini alıp, kullandığınız maske karışımının içerisine eczacının tavsiyesi doğrultusunda ekleyebilirsiniz. Kullandığınız doğal güzellik ürünlerinin içerisine de aynı şekilde d vitamin kapsülünü ekleyerek yüz bakımı uygulayabilirsiniz.

D Vitamin Eksikliği

D vitamini eksikliği çekiyorsanız öncelikle bir doktora gidip ölçümleri yaptırmanız gerekir. Sonrasında ölçümler dahilinde vitamin ilaçları kullanabilirsiniz. Ancak vitaminleri doğal yolla almanız sizin için daha faydalı olacaktır. Peki hangi besinlerde d vitamini bulunur? D vitamini içeren besinler nedir?Daha önce de bahsettiğimiz gibi D vitamininin asıl kaynağı güneştir ancak aşağıdaki besinleri tüketerek doğal yollar ile d vitamini almanız mümkün.

D vitamini içeren besinler:

1. Balık çeşitleri, özellikle bol yağlı balıklar.2. Ton balığı, konserve olanlarında da vardır.3. Kültür mantarı ve diğer mantar çeşitleri4. Süt ve süt ürünleri5. Portakal suyu6. Yumurtanın sarısında7. Morina yağı8. Dana karaciğeri9. Tahıl ürünleriD vitaminini tek başına gıdalardan almak yeterli değildir. Vücudunuzun düzgün bir sentez üretebilmesi için mutlaka güneşli günlerde kısa yürüyüşlere çıkın. Gıdalar ile aldığınız d vitamini, vücudunuzun günlük ihtiyacının sadece %20 sini oluşturmaktadır. Geri kalan %80’lik kısım ise güneşten alınır.D vitamini ruh sağlığını da olumlu etkiler. Vitamin eksikliği çeken kişilerde sık sık depresyon problemleri gözlemlenirken, d vitamin sentezi normal olan kişilerin psikolojileri daha güçlüdür. İnsan vücudu için en önemli vitaminlerden biri olan d vitamini, cildi besler, güzelleştirir, depresyon durumlarını engeller, vücudunuzun daha sağlıklı olmasını sağlar.