DM Ne Demek? DM’nin Sosyal Medya’daki Anlamı

DM Ne Demek? DM’nin Sosyal Medya’daki Anlamı

DM ne demek? diye merak ediyormusunuz? Bu makale, tanımı, kullanımı, örnek cümleler ve daha fazlası dahil olmak üzere, DM kısaltmasıyla ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgileri size sağlayacaktır!

Dm Kısaltması Ne Anlama Geliyor?

Cyber ​​Definitions’a göre, DM kısaltması doğrudan mesaj anlamına gelmektedir. Sosyal medyada bu, bir kullanıcının gönderici olarak hareket edebileceği ve metin veya görüntüleri doğrudan tek bir alıcıya veya alıcı grubuna gönderebileceği bir işlevdir. 

Bu tür mesajlar Twitter, Facebook, TikTok, Discord ve Instagram gibi sosyal medya sitelerinde yaygındır ve hemen hemen tüm sosyal medya platformlarında DM özelliği vardır. İnsanlar bunu sıklıkla çevrimiçi bir tanıdıkla konuşmak için kullanır. Genç yetişkinler genellikle bu güçlü aracı iletişim kurmak için kullanır. Sosyal medya kullanıcıları, sevdikleri içerikleri internet üzerinden paylaşmak için DM’leri kullanabilirler.

DM’ler sadece Instagram ile sınırlı değildir. Snapchat, Quora ve LinkedIn üzerinden de insanlara DM gönderebilirsiniz. Eskiden YouTube’da kanaldan kanala doğrudan mesaj göndermek mümkündü, ancak o zamandan beri bu işlevi kaldırdılar.

DM Nasıl Gönderilir?

Birine Instagram üzerinden DM göndermek istiyorsanız, bu çok kolay.

  1. Instagram uygulamasını başlatın ve sağ üst köşedeki ok sembolüne dokunun.
  2. Doğrudan mesajlara girdikten sonra sağ üst köşedeki artı simgesine dokunun ve ardından mesaj göndermek istediğiniz kişileri seçin.
  3. Mesajınızı yazın ve Gönder’e dokunun.

Birinin Bana DM Atmasını Nasıl Önleyebilirim?

Başka bir kullanıcıya DM gönderme özelliğini destekleyen hizmetlerin çoğu, kullanıcılarına size kimlerin DM atabileceğini kontrol etme olanağı da verir. Örneğin, Twitter hesabınızın Gizlilik ve Güvenlik ayarlarınızda, Twitter’daki herkesin size DM gönderme özelliğini devre dışı bırakmak için “Birinden mesaj al” seçeneğinin işaretini kaldırabilirsiniz. 

Artık birisi DM’den bahsettiğinde bunun Instagram’da ne anlama geldiğini biliyorsunuz.