EPIK Coin Nedir ? EPIK PRIME Geleceği Ne Olur 2022 ?

EPIK Coin Nedir ? EPIK PRIME Geleceği Ne Olur 2022 ?

Merhabalar, bugün NFT teknolojisini her türlü oyuna entegre edebilen bir coinden bahsetmek istiyorum. Blokzincir teknolojisini kullanarak NFT lisanslama işini yapan EPIK Coin ile ilgili yazmak istedim. İlk baştan söylemek isterim ki bu proje beni heyecanlandırdı. Kopyala yapıştır proje incelemeleri çoğu zaman sıkıcı oluyor ama bunda konsept azıcık farklı. Hemen başlayayım. Daha önceki yaptığım proje incelemelerine üst menüden son incelemeler kısmından ulaşabilirsiniz. Ben yine linki de koyayım, size rahatlık olsun:)Yaptığım son incelemelere buradan ulaşabilirsiniz.

EPIK Coin Nedir ?

Dijital oyunlarda kullanılan öğeleri (itemleri) farklı oyunlara taşımanızı sağlayan bir NFT lisanslama işlemidir. Yani benim bir oyunda sevdiğim bir kıyafet var. Ben bunu Epik Prime aracılığıyla başka oyunlarda giyebilirim. Taşınabilir NFT öğesi gibi düşünebiliriz. Çapraz zincirağları ile uyumlu çalışabilen NFT telif hakkı koruyucusu da diyebilirim. Whitepaper incelemesi yaparken dikkatimi çeken şeylerden birisi de NFT kavramı ile oyun şirketleri arasında anlaşma yapan ilk firma olduklarını görmemdi. Hatta anlaşma yaptığı firmalardan bir kaçını burada paylaşırsam, sizde hemen tanırsınız.

Neden EPIK Coin ?

  • Dev video gaming firmaları ile çalışması bana çok cazip geldi.
  • Firma 2018 den beri bu işin içinde ve tecrübeli. Yani yeni yetme değiller.
  • Yukarıda ismini andığım firmalar ile daha fazlası ile (300’e yakın) anlaşmaları var.
  • Sadece saçma sapan NFT yapmak ile uğraşmıyorlar, 1 milyarlık oyun endüstrisinde iş yapıyorlar.

Token Ekonomisi ve Temel Analiz

Toplamda 2 milyar coin maksimum arzı var. Şu anda dolaşımda olan miktar ise 200 milyon civarında. Yaklaşık % 25’lik kısmı ön satış, özel satış ve stratejik satış için ayrılmış durumda. Bu miktarlar 2022 son çeyreğe kadar kademeli bir olarak satılabilecek yani kilitleri açılacak. Muhtemel yatırımcılar için %17 lik bir fona ayrılan miktar görüyorum. Yatırımcı, reklamcı ve temel sistem fonları içinde %57’lik bir kısım ayrılmış durumda. Her fon veya satış yapılan coinlerin kilitlerinin açılış tarihleri detaylı olarak burada görünüyor. Sizde buradan detaylı bakabilirsiniz.Şu anda piyasa değeri 76 milyon dolar civarlarında ve yaptığı işlere göre bence oldukça düşük. Daha yüksek rakamlara çıkması lazım. Token arzının büyük kısmı 12 yıla yayılmış durumda ve güven verici bir durum.

Son söz

Projeyi inceledikten sonra da fikrim değişmedi. Bu ekosistem söyledikleri gibi güzel bir şekilde yapılırsa son derece faydalı olabilir. Ayrıca anlaşmalı oldukları şirketler ile her oyunda bir tane bile NFT görüntülense, milyonlarca kişiye ulaşma ihtimalini çok yüksek görüyorum. Dolaşıma giren coinlerin sisteme kazandırılması gayet güzel bir algoritmaya dayanmış. Bu sebeple kilitli olan miktarları risk olarak görmüyorum. Paydaşları çok beğendim. Firmanın bu sistemde tecrübeli olmasını da güveni artıran bir unsur olarak görüyorum. 0,5 $ civarlarında azıcık sepete ekliyorum ve geleceği olan coinler kategorisine alıyorum.Herkese bol kazançlar dilerim, vesselam:)