Evliliği Değerlendirmek İçin Bu Soruları Sormalısınız!

Evliliği Değerlendirmek İçin Bu Soruları Sormalısınız!

Evliliği değerlendirmek ve bu değerlendirme sonucunda doğru bir evlilik mi, yoksa yanlış bir evlilik mi yaşadığınızı ortaya koyabilirsiniz. Bir evliliğin uğruna savaşmaya değer olup olmadığına karar vermenin basit bir formülü yoktur. Bununla birlikte, aşağıdaki sorulara verilen dürüst cevaplar neredeyse her zaman bir dereceye kadar netlik sağlayacaktır. Evliliği sürdürmenin kuralları vardır, işte bu kuralların bazıları…

Birlikte vakit geçirmekten hoşlanıyor musunuz? 

Evlilikte olmanın başlıca nedenlerinden biri, en azından bazen eğlenceli ve zevkli olmasıdır. Eşler en iyi arkadaş olarak sayılmalıdır. Peki, birbirinizin arkadaşlığından hoşlanıyor musunuz?

Birlikte iyi oynar mısın?

İyi evlilikler ortak çıkarlar üzerine inşa edilir. Hayır, eşinizin tüm oyunlarından ve hobilerinden ya da tam tersinden zevk almak zorunda değilsiniz, ancak ikinizin de zevk aldığı birkaç önemli şeye sahip olmanız gerekiyor. Ve evet, birlikte çocukları büyütmek önemlidir.

Eşinize güveniyor musunuz? 

Evliliği değerlendirmek için güven, sağlıklı ilişkilerde temel bir unsurdur. İki kişi birbirine güvenirse, ne olursa olsun birbirlerinin arkasına sahip olduklarını bilirlerse, bu sağlam bir ilişki temeli. Kuşkusuz, eşinizin size olan güveni muhtemelen şu anda paramparça olmuştur ve haklı olarak öyle. Yani buradaki asıl soru, eşinize hala dolaylı olarak güvenip güvenmediğinizdir.

Temel değerleri paylaşıyor musunuz? 

Her küçük şey üzerinde mutabakata varmak gerekli değildir, ancak sağlıklı çiftlerin din, politika , finans, eğitim , çocuklar ve benzeri konularda en azından biraz ortak zemine ihtiyacı vardır .

Havaya uçmadan aynı fikirde değil misin? 

Herhangi bir ilişkide çatışma kaçınılmazdır. Bir evlilik sağlıklı olduğunda, anlaşmazlıklar bir büyüme fırsatı sunar – birbirini öğrenme ve sonuç olarak yakınlaşma şansı. Evliliği değerlendirmek için, evlilik o kadar sağlıklı olmadığında, en küçük mesele bile için için için için yanan bir kızgınlık ve yakınlık için bir engel haline gelebilir .

Birbirinize saygı duyuyor musunuz? 

Kendi kişiliğiniz olma konusunda özgür hissediyor musunuz ve eşinizin de aynı haklara değer veriyor musunuz? Evliliği değerlendirmek istediğinizde bunu eşinizle paylaşmalısınız. Siz ve eşiniz saygılı bir şekilde (belki de eğlenceli bir şekilde) ayrı fikirlere, aktivitelere, arkadaşlıklara ve benzerlerine sahip olabilir misiniz? Saygı duymak çok önemlidir.

Birbirinizi destekliyor musunuz?

İşler zorlaştığında siz ve eşiniz birbirinizin yanında mısınız? Birbiriniz kişi olarak başarılı olduğunda ve / veya büyüdüğünde her biriniz mutlu hissediyor musunuz? Biriniz yeni ve farklı bir şey denemek isterse (tabii ki cinsel sadakatsizlik dışında), bu karar teşvik ediliyor ve destekleniyor mu?

Hâlâ birbirinizi tahrik ediyor musunuz? 

En iyi evlilikler bile sonsuza kadar sıcak ve ağır değildir. Balayı aşaması her zaman geçer. Bununla birlikte, birlikte kalmayı düşünüyorsanız, muhtemelen en azından bir fiziksel çekim kıvılcımı istersiniz ve buna ihtiyaç duyarsınız .

İkiniz de evliliğe yatırım yaptınız mı? 

Eşinizi aldattıysanız, yaptığınız zararın kabul etmeye istekli olandan daha fazla olabileceğini kabul etmeniz gerekir. Eğer öyleyse, bu konuda yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Kendi kararınızla ilgili olarak, ilişkiye evliliğinizden bir çıkış yolu bulmaya çalıştığınız için mi girdiğinizi yoksa eşiniz ve evliliğiniz hakkında çok fazla düşünmeden dürtüyle daha fazla aldatmaya mı başladınız diye kendinize sormalısınız.

Karar Vermek

Bir kez daha, hangi ilişkinin doğru ilişki olduğunu belirlemenin kesin kuralları yoktur. Çoğunlukla, yukarıdaki sorulara içgüdüler ve dürüst cevaplar etkili bir rehber görevi görecektir. Bununla birlikte, hem eş hem de ilişki partneri için güçlü duygularla hala parçalanmak mümkündür. Eğer öyleyse, sorulacak son bir soru varYaşlanma bir kaçınılmazlıktır ve çoğumuz bunu kendi başımıza yapmakla ilgilenmiyoruz. Öyleyse, yaşlı ve gri olduğunuzda ve cinsel kısımlarınız artık gençken olduğu gibi çalışmadığında, günlerinizi ve gecelerinizi kiminle geçirmek istersiniz? Kiminle en çok tarihe, en çok paylaşılan ilgi alanlarına, en çok paylaşılan değerlere sahipsiniz? Sadece otururken en çok hangi kişiyle eğlenirsin? Konuşması en kolay kişi kim? Korkularınız, rahatsızlıklarınız ve yaşlanma süreciniz konusunda kime güveniyorsunuz?