iPad İle WiFi Bağlantısı Nasıl Yapılır? iPad İnternet Bağlantısı Ayarları?

iPad İle WiFi Bağlantısı Nasıl Yapılır? iPad İnternet Bağlantısı Ayarları?

Mobil cihazlar ile internete girmek her yerde mümkün. En çok kullanılan mobil cihazlardan birisi de iPad gibi tablet olunca evde, iş yerinde, alışveriş merkezlerinde, sokakta, kafelerde iPad ile internete bağlanmak mümkün. Wifi özelliği ile kablosuz bir şekilde iPad’den internete bağlanmak mümkün.iPad İnternet Bağlantısı Ayarları 2021 güncel şekilde sizlere sunuyoruz.

iPad İle İnternete Bağlanmak

Mobil cihazlar ile internete girmek her yerde mümkün. En çok kullanılan mobil cihazlardan birisi de iPad gibi tablet olunca evde, iş yerinde, alışveriş merkezlerinde, sokakta, kafelerde iPad ile internete bağlanmak mümkün. Wifi özelliği ile kablosuz bir şekilde iPad’den internete bağlanmak mümkün.

iPad ile internet bağlantısı kurmak için AirPort’u ve diğer kablosuz ağ (Wi-Fi) noktalarını kullanabilirsiniz.iPad ile bir kablosuz internet bağlantısı kurduğunuz anda Safari, Posta, YouTube, App Store, iTunes Store gibi uygulamalar da otomatik olarak internete bağlanacaktır.

iPad ile bir Wi-Fi ağına katılmak için öncelikle Wi-Fi ayarlarının uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Wi-Fi’yi açmak için Ayarlar’a gelin, Wi-Fi öğesini seçin ve Wi-Fi seçeneğini açın.

Artık iPad’iniz ile bir Wi-Fi ağına katılabilirsiniz. Bunu için Ayarlar’dan Wi-Fi öğesini seçin ve bekleyin. iPad, kapsama alanına giren ağları belirlediğinde ekranda görüntüleyecektir. Buradan bir ağ seçin.

Bazı Wi-Fi ağları katılım için parola isteyebilir. Parola gerektiren ağları yanlarındaki kilit simgesinden ayırt edebilirsiniz. Bu ağlara girebilmek için parolayı yazın ve Katıl düğmesine tıklayın.

Bir Wi-Fi ağına bir kez giriş yapmanız, iPad’in o ağı öğrenmesi için yeterlidir. Bundan sonra yeniden aynı ağın kapsama alanına girdiğinizde iPad’iniz ona otomatik olarak bağlanır. Eğer daha önce giriş yaptığınız kablosuz ağ sayısı birden fazlaysa iPad en sonuncuya bağlanacaktır.

Bağlı olduğunuz Wi-Fi ağının bağlantı gücünü kontrol edebilirsiniz. Bunun için ekranın üst kısmındaki durum çubuğunda bulunan Wi-Fi simgesine bakmalısınız. Çubuk sayısı ne kadar çoksa bağlantınız da o kadar güçlüdür.

“iPad İle Wi-Fi Bağlantısı Nasıl Yapılır? iPad İle Kablosuz İnternet Bağlantısı Nasıl Yapılır?” konusu hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşınız.