Metin2 İndir

Metin2 İndir

Metin2, orijinal olarak Ymir Entertainment (şu anda Webzen Games’e ait) tarafından geliştirilen ve aslında 2004’te Kore’de piyasaya çıkan, Çok Oyunculu Bir Rol Yapma Oyunu (MMORPG).O tarihten beri birçok Avrupa ülkesinde ve Amerika Birleşik Devletleri’nde Gameforge 4D GmbH tarafından, Singapur’da TEC Interactive tarafından yayınlanmıştır. Asya dillerinde versiyonları da mevcuttur.

Uzun zaman önce kıtada sadece tek bir imparatorluk vardı. Ülke huzur içinde yaşıyor ve dünyaya yayılmış ölümcül hastalıkları bilmiyordu. Bu hastalıktan ötürü ölen veya bu hastalıklı canavarlar tarafından öldürülen insanlar ölümsüz olarak tekrar yükselirken masum insanlar acı çekmeye başladı. Bu ölümsüzler çok sayıda ortaya çıktıklarında kaos ve yıkıma neden oldular. Bu problem yok olmayacak gibi gözüküyordu. Sonunda tek olan imparatorluk çöktü ve 3 ayrı krallık haline geldi. Hepsi kendi hayatları için savaşır hale geldi.

Oyunu oynayan oyuncular oyundaki 5 kategoriden biri seçebilirler. Bunlar; Warrior, Shaman, Ninja, Sura or Wolfman. Her kategoride oyuncuların uzmanlaşabileceği alt sınıflar bulunur ve Wolfman hariç her sınıfta 2 yetenek vardır.

metin2 indir2

Metin2’deki PvP, bir karakter 15. seviyeye eriştiğinde kullanılabilir ve diğer oyuncularla savaşmanın 4 yolu vardır. Birincisi, istenen rakibe sağ tıklayarak ve “Duel” seçeneğini belirleyerek bir kişiyi düelloya davet etmektir. Bu en yaygın yol olup ölüm durumunda hiçbir deneyim puanı kaybına neden olmaz. İkinci yol, bir oyuncuyla farklı bir krallık arasında savaşmaktır. Krallıklar birbirlerine önceden düşman olacak şekilde ayarlandığından kavga teklifine gerek yoktur. Bu yolda, canavarların aynı anda vurması durumunda deneyim puanı kaybedilir. Üçüncü yol, oyun menüsü altındaki “free” seçeneğini etkinleştirmektir. Bu, oyuncuların krallık veya rıza gözetmeksizin herhangi bir oyuncuya saldırmasına ve saldırısına izin verir. Bu seçenekte deneyim kaybolmaz ve rank puanları bu modda kaybedilir. Bir oyuncu çok fazla puan kaybederse, rütbeleri “cruel” olur ve negatif puanlara sahip olurlar. Bunu yapan oyuncular genellikle başkaları tarafından mahkum edilir. 50 veya üstü seviyelerde Cruel ünvanındaki oyuncular diğer oyuncular tarafından öldürüldüğünde “items”leri bırakma şansı elde ederler. Bununla birlikte, ürün bırakmayı engelleyen bazı “gears” kullanabilirler. Dördüncü ve son seçenek, özel bir düello haritasında bir düello talebinde bulunmaktır. Duel Haritaya, Metin2’nin ikinci kasaba haritasında casus tarafından erişilebilir.

İndir