Online Oyunlarda Ping Düşürme Yöntemleri

Online Oyunlarda Ping Düşürme Yöntemleri

Online oyun severlerin yaşamış olduğu en büyük sorunlardan biriside ping düşürme olayıdır. Son yıllarda oyun dünyasında yaşanan gelişmelerin başında kesinlikle online oyunlar olmuştur. Artık oyun sevenler klasik bilindik hikâyeli oyunlar yerine açık dünya online platformunda oyun oynamayı daha çok tercih etmektedir. Tabi aranızda ping nedir diye soranları duyar gibi oluyorum. Bu konuya da açıklık getireceğiz. Ping konusunu öğrendikten sonra bilgisayar ya da cep telefonunuzdan ping test yapabileceksiniz.

Milyonlarca oyun severin katılmış olduğu bu platform çok keyifli ve güzel olsa da bazen teknik sorunlar oyuncuları sinirlendirmektedir. Eğer sizlerde oyun oynarken internet ve teknik sorun yaşıyorsanız bu ping düşürme teknikleri ile çözüm yolu bulmuş olursunuz. Eğer düşün bir ping’e sahio olursanız siz daha erken hareket etmenize rağmen karşı tarafa mağlup olabilirsiniz. Dolayısıyla çok önemli bir husustur ping konusu. Ping ne demek diye soran olursa bir örmekle açıklama yapmak istiyorum. Siz bazı oyunlarda ben daha önce vurdum diyorsunuz ya ama rakip sizi öldürüyor. İşte rakibin pingi sizden daha düşük. Bu sebeple mağlup oluyorsunuz. İnternet’e ping ölçer yazarak ping rakamınızı öğrenin.

ping dusurme
Ping Düşürme

Bilmeyenler için kısaca açıklamak gerekirse eğer, ping bilgisayarınız ile hedef sunucu arasındaki bağlantının iletim süresini ifade etmektedir. Bu süre, yani gecikme ne kadar yüksek olursa oyunlarda hareketleriniz o kadar çok geç yansıyabilir. Özelliklede rekabetçi FPS oyunlarında 70ms üzerindeki ping oranı birçok zaman sorun yaratmaktadır. Bundan dolayı özelliklede rekabetçi oyunlar ve pek çok oyunda ping, kontrol altına alınması gerekmektedir.

Her zaman en düşük gecikme zamanına ulaşmanız zordur. Örnek verecek olursak eğer League of Legends oyununu Türkiye lokasyon üzerinden oynarsanız eğer ortalama bir internet bağlantısı ile pinginiz yüksek olması zordur. Aynı internet oranı ile Almanya’da bulunan sunucu ile bağlanırsanız eğer ping süresinin daha yüksek olması muhtemeldir. Teknoloji ile ilgili tüm herşeyi sitemiz https://kozmik.org/ da bulabilirsiniz. Yazının devamı Ping nasıl düşürülür konusu okumaya ve öğrenmeye devam lütfen. Bu arada biraz araştırma yapın. Piyasada ping düşürme programı bulabilmektesiniz.

Ping Düşürme İçin Kablosuz İnterneti Tercih Etmeyin

Kablosuz internet bağlantısında ne yaparsanız yapın mutlaka gecikmeye neden olacağı kesindir. Çok kaliteli olan modemler bu gecikme oranını fazlası ile düşüyor olsa bile bunların maliyeti de oldukça yüksektir. Oyunları kablolu bağlantı ile oynamak ping düşürme tekniklerinin başında gelmektedir. Bundan dolayı bilgisayarda Wİ-Fİ yerine Ethernet kablosunu tercih etmek ping düşürme açısından daha etkili olacaktır.

Ping Düşürme İçin En Yakın Sunucuyu Tercih Edin

Ping neden yükselir diye soran varsa bunu okuyun ilk şart. Oyunlarda size en yakın olan sunucuyu seçmek ping düşürmede etkili olan bir diğer yöntemdir. Bunun nedenlerinden biriside sunucu sizin bulunduğunuz yere ne kadar yakın olursa oyundaki gecikme süreside minimum seviyeye gelecektir.

Modemin Soğuması İçin Kapatın

Modemlerin içerisinde ısı yayan bileşenler bulunmaktadır. Özelliklede ucuz olan modemlerin soğutma kapasiteleri çok düşük olduğu için bu ısılar modemin performansını düşürmektedir. Bunun azda olsa önüne geçebilmek adına modemi arada bir 15 dakikalığına kapatabilirsiniz. Bu yöntemi uygularsanız yıllarca kullanabileceğiniz stabil bir modeme sahip olursunuz. Tavsiyelerimi lütfen dikkate alınız.

VPN ve Bulut Oyun Servislerini Tercih Etmeyin
Ping düşürme deyince bir diğer akla gelen ise VPN kullanmak… Bu tamamen yanlış bilinen bir durumdur. Açık bir şekilde anlatmak gerekirse siz oyun sunucusuna bağlanmak için VPN tercih ederseniz eğer öncelikle VPN servisine bağlantı kurmanız gerekiyor daha sonrada VPN üzerinden oyun sunucularına bağlanmanız gerekiyor.

Buda yolu fazlası ile uzatmak anlamına gelmektedir. Bulut oyun servislerinde de aynı mantık vardır. Onlarda araya başka bir sunucuyu soktuğu için bağlantı oranı uzamaktadır.

Modemi Resetleyin

Son olarak ping düşürme İçin modemi sıfırlayıp tekrar bağlantı kurmanızda yarar vardır. Bu tavsiye etmemizin nedeni modemlerde de ön bellek tarzı bellek sistemi mevcuttur bu belleği temizlemek için modemi resetlemek gerekir. Ping test yapmak isterseniz bu siteye girerek anında ölçüm yapabilirsiniz. https://www.hiztesti.online/ping-olcer.html

Bu yazımızda sizlere oyunlar için ping düşürme konusunu aktardık. ping test,ping nedir,ping ne demek,ping ölçer,cs go ping düşürme,lol ping test,valorant ping sorunu,ping düşürme programı,ping kaç olmalı ve ping neden yükselir konularını google arama ile öğrenebilirsiniz.