PUBG Mobile ipuçları ve püf noktaları

PUBG Mobile ipuçları ve püf noktaları

Şu anda herkes battle royale oyunlarından bahsediyor ve mobil cihazları etkisi altına alan iki oyun var: PlayerUnknown’s Battleground ve Call of Duty: Mobile . Her ikisi de hareket halindeki oyunculara kendi battle royale markasını sunuyor. Hızla hızlanmanıza yardımcı olmak için, PUBG Mobile‘da en iyi şekilde oyun oynamanızı sağlayacak bazı ipuçları.

– Player Unknown’s Battlegrounds’ı kazanmak için en iyi ayarlar
– PUBG’yi kendi başınıza kazanmanız için ipuçları
– Yağmalamak, ateş etmek ve oyunu kazanmak için ipuçları ve püf noktaları

Pubg Mobile İndir

pubg mobile ipuclari ve puf noktalari2 1024x576 1

PUBG Mobile Nasıl Kurulur

Girişinizi akıllıca seçin: Misafir olarak oynayabilir , PUBG Mobile’da oturum açmak için Facebook veya Twitter kullanabilirsiniz. Facebook veya Twitter, hesabınıza bağlanmanız gerektiği anlamına gelir, ancak daha sonra verilerinizi senkronize edebilir, böylece tüm ilerlemenizi kaybetmeden başka bir telefona veya tablete geçebilirsiniz.

Telefonunuzu hazırlayın: PUBG Mobile zorlu bir oyundur ve telefonunuzun en iyi durumda olması gerekir. Üzerinde ihtiyacınız olmayan her şeyi kaldırın, arka planda çalıştırmış olabileceğiniz diğer tüm uygulamalardan çıkın. Pil tasarrufunu kapatın, veri tasarruflarını kapatın, en iyi deneyim için gece modunu kapatın. Otomatik parlaklığı kapatmak isteyeceksiniz – oyun sırasında ekranı çok iyi görememeniz için karartabilir. Daha parlak = daha iyi. Oyun modunuz varsa, telefonunuzun daha iyi çalışmasını sağlayacağı için bunu kullanın.

Ağınızı hazırlayın: Burada yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok, ancak gecikmesiz bir deneyim için PUBG sunucularıyla iyi bir bağlantıya ihtiyacınız var. Ağ hızınızı Speedtest ( Apple App Store , Google Play ) gibi bir şey kullanarak test edin ve başka biri 4K içerik yayınlarken oynatmaya çalışmaktan kaçının – 5G bağlantısıyla oynamanın yerel Wi-Fi’nizden daha iyi olduğunu görebilirsiniz, bu nedenle test etmeye değer .

Kulaklığınızı bağlayın: PUBG Mobile harika bir sese sahiptir ve genellikle telefonunuzdaki hoparlörler hakkını vermez. Daha sürükleyici bir deneyim için kulaklıklarınızı bağlayın – ayrıca yaklaşan düşmanı belirlemenize yardımcı olur.

pubg mobile 1
Pubg Mobile

PUBG Mobile Lobisine Hoşgeldiniz


Oyuna başladığınızda, tüm ayarları değiştirebileceğiniz, oyun türünüzü seçebileceğiniz, arkadaşlarınızı organize edebileceğiniz, ödülleri talep edebileceğiniz ve envanterinizi yönetebileceğiniz lobiye yükleyeceksiniz. Bu, lobiyi her sayfada daha az karmaşık hale getirmek için oyun, sosyal ve mağaza olmak üzere üç farklı alana bölünmüştür. Oyun ayarlarına lobideki ana (orta) ana ekrandan erişilir.

Kare hızı nasıl ayarlanır: Sağ alt köşedeki yukarı oka, ardından menüden Ayarlar’a ve ardından Grafikler’e dokunun. Burada kare hızını bulacaksınız. İşler dalgalı görünüyorsa, düşük seçmek isteyebilirsiniz. Güçlü bir telefonunuz varsa, aşırı deneyin

Grafik seviyesi nasıl ayarlanır: İlk oturum açtığınızda size sorulur, ancak ayrıntıları yönetmek için PUBG Mobile grafik seviyesini de ayarlayabilirsiniz. Daha yüksek gördüğünüz gibi daha iyidir, ancak bu performansı olumsuz etkileyebilir. Bununla ve kare hızıyla oynayın, oyunun sorunsuz çalışıp çalışmadığını ayarlayın – ancak sunucu gecikmesi olmadığından emin olmak için ping’e de dikkat edin. Ayrıca “dengeli” bir seçenek de var – bu, oyunu sorunsuz tutacak ve ayarları sizin için ayarlayacaktır.

HDR modunu etkinleştir: Yine, bu seçenek grafik bölümünde, dürüst olmak gerekirse, devreye girdiğinde büyük bir fark görmedik.

İhtiyacınız olan içeriği indirin: Oyuna başladığınızda içeriğin tamamı indirilmez. İşleri daha sorunsuz hale getirmek için, oynamak istediğinizde oyunda gecikme olmaması için diğer her şeyi indirmek için zaman ayırın. Ayarlar’a gidin ve menünün alt kısmında “İndirilenler”i bulacaksınız. Burada, indirilmekte olan oyun öğelerinin ilerlemesini başlatabilir, duraklatabilir veya kontrol edebilirsiniz.

Hedefleme retikülü nasıl ayarlanır: Ayarlar’ı ve ardından Kapsam’ı açın. Burada artı işaretinin rengini değiştirebilirsiniz.

Kan sıçramasını kırmızıya çevirin: Birini vurdunuz ve yeşil bir sis mi gördünüz? Bunu kırmızıya değiştirmek istiyorsanız, Ayarlar, Efekt Ayarları’na gidin ve renkleri değiştirebilirsiniz.

Hızlı dürbün geçişini etkinleştirin: Oyundaki silahlar arasında dürbünleri hızlı bir şekilde değiştirme seçeneğiniz olabilir. Bunu envanterde her zaman yapabiliyor olsanız da, ayarlar > kapsam bölümüne giderseniz “hızlı kapsam değiştirme” seçeneğini görürsünüz. Bu size kapsamları değiştirmek için tek tuşla dokunma sağlar. Bu, örneğin 6x dürbünü keskin nişancı tüfeğinizden saldırı tüfeğinize hızlı ve kolay bir şekilde taşıyabileceğiniz anlamına gelir.

pubg mobile ipuclari ve puf noktalari11

Aim Assist’i aç/kapat: Oyunun ne kadar zor olmasını istiyorsun? Aim Assist, genellikle doğru yolu işaret ediyorsanız hedefi vurmanıza yardımcı olur. Ayarlar > Temel’dedir.

Hedeflemenize yardımcı olması için telefonunuzdaki jiroskopu kullanın: Telefonunuzda jiroskop varsa, oyunda görüşünüzü hareket ettirmek için hareketi kullanabilirsiniz. En iyi seçenek, dürbün içindeyken veya silahınızın nişangahını kullanırken nişan almasına yardımcı olmaktır – o zaman joystick’i kullanmak yerine telefonu hareket ettirebilirsiniz. Hızlı tepki vermeniz gerektiğinde çok daha hızlı ve doğal olabilir. Ayarlar> temel’e gidin ve sayfanın aşağısındaki jiroskop altındaki seçeneği bulacaksınız.

İpucu : Yukarıdaki oyun ayarları oyun sırasında değiştirilebilir, böylece anında geçiş yapabilir ve sonuçları beğenmezseniz değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte, grafik seviyesini değiştirmek, oyunun yeniden başlatılmasını gerektirir.

Karakterinize nasıl kıyafet alınır: İç çamaşırınızla başlarsınız, ancak envanterinizde kıyafet biriktirebilirsiniz. Mağazada gerçek para ile kıyafet satın alabilir veya BP kazanarak ve sandıkları açarak oynadıkça kıyafetlerin kilidini açabilirsiniz. Bazı kıyafetler geçicidir, bazıları sizde kalır. Oyunda oynarken her zaman almanız gereken kıyafetler vardır.

pubg mobile ipuclari ve puf noktalari3 1024x576 1

Sohbeti kapatın veya mikrofon sesini ayarlayın: PUBG Mobile, mikrofonu veya hoparlörü ses için kapatmak veya seviyeleri ayarlamak için kontrollere sahip bir oyun içi ses kanalı sunar. Ayarlar > ses bölümünde kontrolleri bulacaksınız. Bir aptalın gevezeliğini dinlemek istemiyorsanız, kapatın. Oyuna başladığınızda, diğer oyuncuların sesini ve kendi mikrofonunuzu açıp kapatabilirsiniz. 6. sürümden itibaren belirli bir oyuncuyu susturabilirsiniz, ancak ekibiniz için metin sohbetini kapatamazsınız.

Kontrolleri değiştirin: Bu çok önemli. PUBG Mobile, ayak ve araçlar için farklı kontroller sunar ve her ikisini de ayarlayabilirsiniz. Ayarlar> kontrollere gidin ve seçenekleri bulacaksınız.

Kontrollerin boyutunu veya konumunu değiştirin: Evet, oyun içi kullanıcı arayüzünü de özelleştirebilirsiniz. Yukarıdaki kontroller alanında bir “özelleştirme” seçeneği vardır. Burada simgelerin şeffaflığını, boyutunu ve konumunu tercihlerinize göre değiştirme yeteneği ile farklı şemalar oluşturabilirsiniz. Onları hareket ettirmeye başlamadan önce oyunu biraz oynayın.

Kontrol ve hassasiyet ayarlarını buluta kaydedin: Değişikliklerinizi buluta kaydedebilir, yani bunları başka bir cihaza indirebilir ve uygulayabilirsiniz. Kontrol düzenini değiştirirken kaydetme seçeneklerini göreceksiniz – kaydettiğinizde yeni düzeniniz buluta yüklenir. Ardından, aynı alanda bu kurulumu farklı bir cihazda “uygulama” seçeneğine sahip olacaksınız. Duyarlılık için ekranın alt kısmında “Buluta yükle” seçeneğini bulacaksınız.

Tüfeği/arbalet/tüfeğini serbest bırakıldığında ateşlenecek şekilde ayarlayın: Ekrandaki musluktan veya serbest bırakıldığında bazı silahların ateşlenmesini seçebilirsiniz. Hedefinize dokunduğunuzda hafifçe hareket ettiğini fark edebilirsiniz, serbest bırakmak için ayar yapmak, nişan alma noktasının muhtemelen daha sabit olacağı anlamına gelir. Ancak, bir düzeltmedeyken hızlı av tüfeği eylemi için bu daha az eğlencelidir.

PUBG Mobil Oyun Modları

Her güncelleme yeni bir yaklaşım getiren PUBG Mobile oynamanın artan sayıda yolu var. Klasik oyun temelde aynı kalırken, Arcade modunda belirli oyun türleri bulunurken, EvoGround (oyuna giren ve çıkan) geçici seçeneklere sahiptir. Bir zamanlar EcoGround’un bir parçası olan Arena, artık daha çok arcade benzeri çok oyunculu modlar sunan kendi başına bir bölüm. Oyun içi etkinlikler, Metro Royale gibi başka seçenekler sunacak.

İşte PUBG Mobile’daki mevcut oyun modlarının bir dökümü. Buradaki her şeye, başlat düğmesinin üzerindeki düğmeler aracılığıyla erişilir – oynayacağınız oyun türünü ve nasıl yapacağınızı burada yapılandırırsınız. Seçim moduna dokunun ve tüm seçenekleri göreceksiniz.

Bölge sunucunuzu nasıl seçersiniz: Bölge değiştirme, başka bir bölgeye geçmenin, yeni bir oyuncu olarak görünmenin ve kolayca kazanmanın kolay bir yoluydu. Artık bölgeleri yalnızca 60 günde bir değiştirebilirsiniz. Seçeneği bulmak için seçim moduna gidin ve sağ üstteki bölgeyi göreceksiniz, üzerine dokunun ve bölgeyi değiştirebileceğiniz ayarları bulacaksınız. Kendi bölgenizde kötü bir ping alıyorsanız veya evden uzaktaysanız ve yanlış bölgede oynuyorsanız, bu sorunu çözebilir.

Farklı bir harita seçin: 18. sezondan itibaren altı harita var – Erangel, Miramir, Sanhok, Vikendi, Livik, Karakin. Mod seçme düğmesine bastığınızda haritayı seçme seçeneğini bulacaksınız. Hepsini seçerseniz, sizin için rastgele birini seçecektir. Farklı haritaların farklı arazileri, boyutları ve bazı özel silahları veya araçları vardır. Kutunun işaretini kaldırarak bu haritalardaki etkinlikleri devre dışı bırakma seçeneği de vardır.

Solo, Duo veya Squad oyunu nasıl seçilir: Oyun modlarından herhangi birini kendi başınıza, çift olarak veya dört kişilik takım halinde oynamayı seçebilirsiniz, bu seçenek mod seçme seçeneğinde haritaların hemen altındadır.

Birinci kişi veya üçüncü kişi modu nasıl seçilir: Birinci kişi perspektifi (FPP) size farklı bir görünüm sunar. Oyun modu seçicisinin altında FPP veya TPP (üçüncü şahıs bakış açısı) seçeneğini göreceksiniz.

Kendi dilinizi konuşan ekip arkadaşları nasıl bulunur: Bu, 9. sürüme bir ektir. Farklı bir dil konuşan bir ekipten ayrılmak yerine, artık tercih olarak iki dil seçme seçeneği vardır. Bu, sizinle ortak olmaya çalışacaktır, böylece en azından kolayca iletişim kurabilirsiniz. Oyun modu seçim alanı > ayarlar bölümündedir. Özellikle etkili bulmadık.
“Sıcak düşüş” veya “yavaş ve sabit” olmak isteyip istemediğinize karar verin: Yukarıda bahsettiğimiz eşleştirme ayarları menüsünde, takım arkadaşı bulmak için uygulanabilecek iki düşürme seçeneği vardır. Bu, sizi tercihinize göre benzer oyuncularla eşleştirmeye çalışacaktır. “Sıcak düşüş”, çok sayıda ganimet ve oyuncunun olduğu yoğun bölgelere iniyor, “yavaş ve sabit” daha uzak. Aşağıda bundan biraz daha bahsedeceğiz, ancak bu sizin seçtiğiniz seçenek olsa bile, ekibin geri kalanının bunu yapacağı anlamına gelmez.

pubg mobile ipuclari ve puf noktalari23

Klasik mod
Daha uzun 100 oyunculu oyun için Klasik’i seçin. Bu, tüm haritada eksiksiz bir kadro ile oynanan orijinal PUBG Mobile deneyimidir. Klasik oyunlar için takımları ve haritayı değiştirebilirsiniz. Hala Klasik’in en iyisi olduğunu düşünüyoruz, oyunların tamamlanması yaklaşık 25-30 dakika sürüyor (eğer kazanırsanız).

Arcade modları
Bir dizi Arcade modu vardır: Savaş, Hızlı Maç ve Keskin Nişancı Eğitimi. Bazıları yalnızca belirli günlerde kullanılabilir.

Savaş nedir? Savaş modu, takımların 100 puana ulaşmayı hedeflediği sürekli bir yeniden doğuş savaşıdır. Öldürme için 3 puan, nakavt için 1 puan, diriltme için 1 puan vardır. Bir takım kazanana kadar oynar ve yeniden doğarsınız. Silah seçimi genellikle bir türle sınırlıdır ve herkes bir silah ve aynı kit ile başlar.

Hızlı Eşleştirme nedir? Orijinal arcade modu, bu, haritanın küçük bir alanında, genellikle pompalı tüfekler veya SMG’ler gibi bir silah temasıyla 8 dakikalık bir maçtır. Bu modda olabildiğince uzun süre hayatta kalır.

Keskin Nişancı Eğitimi Nedir? Hepimiz uzun silahları severiz, değil mi? Keskin nişancı eğitimi, sadece keskin nişancı silahlarıyla 15 dakikalık bir oyundur.

EvoGround
EvoGround, PUBG’nin Resident Evil ile ortaklığını kutlamak için tanıtıldı ve bir nevi PUBG’nin deneysel alanı haline geldi. Oyunun 13. versiyonunda bu bölüme yeni takım ölüm maçı, 15. versiyonda Payload Modu eklendi. Sürüm 1.1’de Yük 2.0. Bu modlardan bazıları gelir ve gider, bu yüzden oyunda bunu bulamayabilirsiniz.

PayLoad Modu nedir? Bu aslında Erangel’de helikopterler ve el bombası fırlatıcıları da dahil olmak üzere bazı harika silah eklemeleriyle oynanan Klasik PUBG’de bir değişiklik.

Arena
Şu anda beş Arena modu var: Team Deathmatch, Arena Training, Gun Game, Domination, Assault.

Arena Eğitimi Nedir? Adından da anlaşılacağı gibi, sadece eğlenmek için bir eğitim alanı.

Takım Ölüm Maçı nedir? Bir takım 40 öldürmeye ulaşana kadar kırmızı ve mavi takımın oynadığı 4v4 bir oyundur. Sınırsız yeniden doğmaya sahiptir ve oyunu aktif tutmak için yeterince küçük olan özel bir depo haritasında oynar.

Hakimiyet nedir? Hakimiyet, haritada bir dizi noktayı ele geçirmeniz gerektiğini gören klasik bir çok oyunculu oyundur. Ele geçirilecek üç üs var ve 4v4 takımlarda oynuyorsunuz.

Assault nedir? Bu sonsuz bir yeniden doğma oyunudur ve gerekli öldürmeleri alan ilk takım kazanır. Harabe haritasında oynanır.

Silah Oyunu Nedir? Gun Game herkesin aynı silahla başladığını görüyor, ancak rakiplerinizi öldürdükçe silahınızı güçlendiriyorsunuz.

PUBG Mobile Temel Oyun İpuçları

İster bir takımda ister tek başınıza olun, işte size oyunda yardımcı olacak bazı ipuçları.

PUBG karakterleri için en iyi kıyafetler: Bu bir moda şovu değil, battle royale, bu yüzden taktiksel olarak düşünün. Sessiz tonlar ve tabii ki kamuflaj size taktiksel bir avantaj sağlar. Karlı Vikendi haritasıyla daha açık renkler isteyeceksiniz – bu nedenle beyaz gömlek gerçekten kullanışlıdır. Yoksa bu çok mu sıkıcı?

İyi kıyafetleriniz yoksa, toplanma alanında soyunun: Bu biraz garip, ancak bir oyuna başladığınızda, toplanma alanında bir dakika kadar zamanınız var. Kıyafetlerini bırakabilirsin ve başkaları gelip takas edebilir. Daha sonra daha iyi bir giysi setini kaydırabilirsiniz. Tamam, bazen olmaz, ama bazen harika bir dizi iş parçacığı alırsınız!

Toplanma alanında bazen kıyafetler vardır: Oyuna başlamak için beklerken yaklaşık 1 dakikanız vardır ve bazen toplanma alanında toplayabileceğiniz kıyafetler vardır – bunlar genellikle oyundaki olayları değiştirebilecek olaylar arasında gelip geçer. Toplanma alanı.

Uçaktan atlamak için anınızı seçin: PUBG Mobile, uçağın yolunu harita üzerinde çizer, böylece üzerinden uçtuğunuzu görebilirsiniz. Ayrıca size gemide kaç kişinin kaldığını da söyler, böylece haritadaki dağılım hakkında genel bir fikriniz olur. Bu bilgiyi kullanarak, yavaş ve istikrarlı bir oyuncuysanız, diğer oyuncularla dolu alanlardan kaçınarak INFIL puanınızı seçebilirsiniz. Daha büyük kasabalar daha fazla jumper çeker, bu yüzden ölmek istiyorsanız, bir kasabaya atlayın – buna sıcak düşüş denir.

Hızla serbest düşüş: Uçaktan çıkar çıkmaz kumandanızı ileri doğru itin ve yere doğru dalın. Bu sizi yere daha hızlı indirir, böylece diğerleri silah toplayıp sizi katletmeye hazırlanırken aşağı sürüklenmiyorsunuz. Paraşütünüz otomatik olarak açılır, bu yüzden endişelenmenize gerek yoktur.

Harita üzerinde uçmak için paraşütünüzü erken açın: Uçaktan indiyseniz ve zaten altınızda düşen çok sayıda insan görüyorsanız, belki başka bir yerde olmak istersiniz. Paraşütünüzü manuel olarak açın ve harita üzerinde uzun bir yol kat ederek farklı bir alana gidebilirsiniz. Yine de, siz sürüklenirken başkalarının toplandığını unutmayın.

pubg mobile ipuclari ve puf noktalari124

Kolay öldürmek için uçaktan atlamayın: İşte size küçük bir ipucu. Eğer uçakta kalırsanız, haritanın kenarına atılacak ve zıplamayan herkesle birlikte aşağı ineceksiniz. Genellikle, bağlantısı kesilen herkes budur, yani tüm bu insanları katletebilir ve bazı kolay öldürmeler elde edebilirsiniz.

Haritada ustalaşın: Harita en iyi arkadaşınızdır çünkü size oyun boyunca azalan oyun alanını gösterir. Bu bölgede kalmanız gerekiyor yoksa yavaş yavaş öleceksiniz. Haritaya bir işaret bırakın ve güvenli bir alana gitmenize yardımcı olması için pusulanızda göreceksiniz. Özellikle kapanış aşamalarına doğru oyun ilerledikçe yakınlaştırmanız gerekebilir.

Kırmızı bölgeden kaçının: Harita ayrıca size bir topçu barajı olan kırmızı bölgeyi de gösterir. Kırmızı bölgedeyseniz, vurulma ihtimaliniz yüksek, ancak bir binadaysanız oradan gayet iyi çıkabilirsiniz.

Otomatik toplama ile korunun: Beyzbol şapkanız harika görünüyor, ancak bir kask kafanızın kavun gibi ayrılmasını önlüyor (genellikle). O koruyucu kiti al, böylece biraz daha fazla hasar alabilirsin. Otomatik almanın açık olduğundan emin olun ve kiti bulduğunuzda daha yüksek puanlı malzemelerle değiştireceksiniz.

Teslim alma için özel seviyeler ayarlayın: Otomatik olarak alacağınız şeyler için varsayılan seviyeler vardır. Örneğin, cephane silah başına 180 mermi olarak ayarlanmıştır – ancak daha fazlasını isteyebilirsiniz. Aynı zamanda, el bombaları otomatik olarak toplanacak şekilde ayarlanmamıştır. Ayarlar > teslim alma bölümüne gidin ve haritayı keşfederken gerçekten istediğiniz şeyleri toplamak için bu değerleri değiştirebilirsiniz. Sersemletme bombalarını sevmiyor musun? O zaman onları otomatik olarak toplamanız gerekmez.

İş için doğru silahları alın: PUBG Mobile’daki silahlar gerçek dünyadaki silahlar gibi çalışır: pompalı tüfekler ve tabancalar yalnızca kısa menzil için iyidir, SMG’ler kapalı alanlarda çok fazla ateşi hızlı bir şekilde söndürmek istediğinizde mükemmeldir, saldırı tüfekler çok yönlüdür. Bir saldırı tüfeği ve bir SMG harika bir kombinasyondur, iki tabanca değildir. Sürüm 6, tüm silahların ve modların özelliklerini görebileceğiniz cephaneliği ekledi.

PUBG’deki en iyi silah hangisi?: Kısa cevap, yakın mesafeli şeyler için genişletilmiş mag ile bastırılmış Uzi’dir – biriyle yüz yüze gelirseniz, nişan almaya çalışırken onlara 30 mermi boşaltabilirsiniz. . Aksi takdirde, dürbünlü SCAR’ı yenmek zordur – geri tepmeyi kontrol eder, bu nedenle hedefe bir patlama yapmak oldukça kolaydır. Keskin nişancılık için AWM açıkça seçim seçimidir, ancak yalnızca hava damlalarında görünür – bu nedenle daha yaygın SLR harikadır – bu 6x veya 8x kapsamını bulabilirseniz. Bir susturucu her zaman yardımcı olur.
Manzaraları toplayın: Silahların çoğu uyarlanabilir ve sanal nişangahlar ve dürbünler hedefi vurmayı çok daha kolay hale getirir. Oyunun başında, bulduğunuz manzaraları ve dürbünleri manuel olarak alın, böylece topladığınız silahlara bağlanacaklar. Bingo, kötü adamları hemen bırakacaksın. Yedek manzaralarınız varsa, bunları ekibinizle paylaşın.

Sırt çantanızı boşaltın: İhtiyacınız olmayan bir sürü şey taşıyorsanız, çantanızı doldurursunuz, bu da ihtiyacınız olan şeyler için daha az yer anlamına gelir. İçeriği görmek için sırt çantanıza dokunun ve ardından düşürdüğünüz bir silahın mühimmatı gibi ihtiyacınız olmayan şeyleri bırakın. Bunu koşarken veya bir araçta da yapabilirsiniz.

Tüfeklerinizin nişangahlarını değiştirin: Bazı tüfeklere otomatik olarak nişangahlar ekleyeceksiniz, ancak belirli bir silahı belirli bir aksesuarla donatma seçeneğiniz var. 7,62 mm silahlarınıza 6x dürbün koyun, çünkü daha fazla güce ve menzile sahiptirler, bu nedenle keskin nişancılık için daha iyidirler. SMG’lerde büyük büyütme yapmaktan kaçının – sadece kalçadan ateş etmek istediğiniz yakın mesafe savaşlarında daha iyidirler. 8x görüş sadece keskin nişancı tüfeklerine bağlanacaktır.

Horde manzaraları, böylece düşmanınız onlara sahip olamaz: 8x dürbünle karşılaşırsanız ancak bunun için bir tüfeğiniz yoksa, yine de alın. Aksi takdirde arkanızdaki kişi sizi arkadan vurabilir. Oyunun ilerleyen saatlerinde her zaman takım arkadaşlarına verebilirsin ya da o tüfeği bulabilirsin.

pubg mobile ipuclari ve puf noktalari353

Susturucuları kullanın: Gizlilik, PUBG’deki arkadaşınızdır, çünkü haritada yakındaki düşmanlar için silah sesleri bulunur. Susturulmuş silahlar, diğer oyuncuların sizi bulmasını çok daha zor hale getirir – birçok silah türü için susturucular (AR, keskin nişancı, SMG, tabanca) vardır, ancak zaten varsa, bulduğunuzda onu manuel olarak silahınıza eklemeniz gerekebilir. kompansatör takıldı. Susturucular, silahların balistik özelliklerini değiştirmez. SKS gibi bazı keskin nişancı tüfekleri AR susturucusunu alacak, bu yüzden oynamaya değer.

Gillie kostümünü nerede bulabilirim? Gillie kıyafeti, keskin nişancıların kamuflaj için giydiği şeydir. Ne yazık ki, yalnızca airdroplarla geliyor, bu yüzden kostümü almak için risk almanız gerekecek.

Kasaları basarken yere yatın: Birini öldürdüğünüzde, daha fazla şey için düşürdüğü kasaya baskın yapabilirsiniz. Bunu yaparken uzanın, aksi takdirde bölgedeki herhangi biri yeşil duman bulutunu fark edecek ve sonra siz orada yeni bir çift ayakkabı seçerken sizi kıracak.

Usta sprint: Haritada hızlı hareket etmek için, bunu yapmanın yolu genellikle sprint yapmaktır. Haritanın yanındaki koşu simgesine dokunarak depar atmayı kilitleyebilirsiniz. Sonra koşup haritaya bakabilir, bir şeyler içebilirsin ya da her neyse.

Hız artışı için enerji içeceği iç: Oyunda enerji içeceklerini toplayacaksın. Bunlar size yavaş bir enerji geri kazanımı sağlar (yaklaşık yüzde 23), ancak iki kutuyu kırarsanız, koşma hızınızı da artırırsınız. Bir binadan kaçmanız mı gerekiyor? Oyun alanına gitmeniz mi gerekiyor? Gitmeden önce birkaç Enerji İçeceği iç.

Oyun alanının dışında hayatta kalmak için adrenalin, enerji içeceği veya ağrı kesiciler yükleyin: Bazen oyun alanının dışında bir araç ararken yakalanırsınız. Bir adrenalin atışını yüklediğinizde, oyun alanı dışındaki enerji tüketen etkileri geri kazanmanıza ve geciktirmenize yardımcı olmaya devam edecektir. Oyun alanından kilometrelerce uzağa inerseniz ve güvenli bir yere koşmanız gerekiyorsa, bu harika bir taktiktir.

Atılma, aşağı inme, emekleme, gözlemleme, nişan alma, ateş etme: Gerçekten işe yarayan basit bir piyade tatbikatı – tekrar tekrar zıplayıp ateş etmekten çok daha iyi. Ateş alıyorsanız, hareket edin ve güverteye vurun, hareket etmeye devam edin ve düşman sizi kaybedecektir. O zaman düşmanı bulman, gözlerini üzerine alman, nişan alman ve onları etkisiz hale getirmen gerekiyor. Basit. (Ama bazen sadece ölürsün.)

Su altında yüzün: PUBG’de oldukça iyi bir ciğeriniz var ve çoğunlukla su altında nehirler gibi şeyler arasında yüzmenize izin verecekler. Bunu yap, çünkü görülemezsin ve vurulmayacaksın. Yüzeyde yüzerken kolay bir hedefsiniz. Ayrıca yavaş olduğunuz için sudan çıkışı da izleyin, bu nedenle çekim yapmak yine kolay.

Hızlı hareket eden araçlardan atlamayın: Evet, öleceksiniz. Aracınız hasar alacağı için çarpmamaya çalışın. Bir lastiği kaybederseniz, o kadar iyi sürmez.

Araçları siper için kullanırken dikkatli olun: Tekneler ve hatta zırhlı araçlar dahil araçlar patlayabilir. Eğer siper için kullanıyorsanız, düşman patlayana kadar ateş edecek ve muhtemelen sizi öldürecektir. Bunun tersi geçerlidir – düşmanınızın araçlarını vurun.

Meditasyon toplayın, her zaman: Vurulacaksınız ve sık sık tıbbi müdahale ile bundan kurtulabilirsiniz. El bombalarından daha yararlı olacakları için tıbbi malzemeleri alın.

Oyunun amacının hayatta kalmak olduğunu unutmayın: Kazanmak istiyorsanız, bunu silahlarınızı toplayarak, beladan uzak durarak ve son birkaç kişiyi öldürerek yapabilirsiniz. Amaç en çok insanı öldürmek değil, ayakta kalan son oyuncu olmaktır. Saklanmak ve beladan uzak durmak bunu yapmanın iyi bir yoludur.

Köprülere dikkat edin: Oyun alanı küçüldükçe köprülerden birini geçmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz. Dikkatli olun, çünkü bunlar doğal pusu noktalarıdır, arabalar köprüleri engellemek için kullanılır, böylece öylece içinden geçemezsiniz. Köprüde insanlar varsa, daha iyi yüzersiniz – doğrudan köprünün altında genellikle işinizi kolaylaştırır. Köprüde yakalanırsanız, öldürme bölgesinden çıkmak için kenardan geçin.

pubg mobile ipuclari ve puf noktalari111

İlk yardım kullanın: Oyunda bandajlar ve medikitler var. Tıbbi kitler, birkaç çekim yaptıktan sonra iyileşmek için gereklidir. Ağrı kesicileri bulursanız, bunlar size kademeli bir sağlık iyileşmesi sağlayacaktır, yani onları aşağı indirebilir ve hareket edebilirsiniz.

PUBG Mobile’da kendinizi nasıl öldürürsünüz: Her şeyi bitirmek isteyebilirsiniz. Kendinizi vuramazsınız, ancak bir el bombası ile kendinizi öldürebilir, hareket eden bir araçtan atlayabilir, yüksek bir uçurumdan düşebilir veya çok uzun süre su altında kalırsanız boğulabilirsiniz. Bunu neden yapmak istediğinizden emin değiliz ama en azından artık biliyorsunuz.

Öleceğinizi biliyorsanız: Yalnız oynuyorsanız veya takımınız öldüyse ve yere yığılırsanız, orada oturup ölebilir veya biraz daha can sıkıcı olabilirsiniz. Sürün ve giderken eşyalarınızı bırakın. Öldüğünde, düşmanın sandığa gelecek ve hiçbir şeyin olmadığını görecek. Acı olabilir, ancak 8x dürbün çimlerde saklı kaldığı için bu sizin son çabanız.

PUBG Mobile Takım Oyunu İpuçları

Ortak oyun, PUBG’nin büyük bir parçasıdır ve işte takımların kazanmasına yardımcı olacak birkaç ekstra ipucu. Bu hem Klasik hem de Arcade modları için geçerlidir.

Takım arkadaşlarınızın muhtemelen aptal olduğunu unutmayın: Gerçeklerle yüzleşelim, birçok takım oyunu rastgele eşleşmelerdir ve muhtemelen sonunda aptallarla karşılaşacaksınız. Genellikle bir ekip lideri en büyük kasabalara dalar (çünkü daha fazla bina, dolayısıyla daha fazla silah vardır) ve ilk 3 dakika içinde ölür. Ya da aynı sonuçla sizi bir kasabaya götürürler – erken ölüm. Nereye gittiğinizi düşünün ve ekibin nereye gittiğini (sonuna kadar) sevmiyorsanız, kendi işinizi yapın.

Ekip sesli sohbetini açma/kapatma: Ekip arkadaşlarınızın öksürmesini ve burnunu çekmesini dinlemek istemiyor musunuz? Aynı fikirde olmadıkları bir şey yaptığınızda kötüye kullanımlarını sınırlamak ister misiniz? Mini haritanın yanında bir hoparlör sembolü var – bu, ekibinizi susturacak ve sizi zahmetten kurtaracak. Tersine, arkadaşlarınızla oynuyorsanız, sesli sohbeti tekrar açabileceğiniz ve birlikte çalışabileceğiniz yer burasıdır.

İniş bölgenizi koordine edin: Adaya girdiğinizde, haritayı açıp bir işaret bırakmak için dokunarak LZ’nizi koordine edebilirsiniz. Herkesi aynı yere götürmek için yukarıdaki paraşütle atlama ipuçlarını kullanın. Aksi takdirde, oyunun yarısını buluşmaya çalışarak harcarsınız (ancak yukarıdaki “aptallar” uyarısını unutmayın). Oyun sırasında insanların aynı yöne gitmesine yardımcı olmak için işaretçileri düşürmeye devam edin.

İnişinizi koordine etmek için beni takip et’i kullanın: Bir güncelleme, yukarıdaki sorunu çözen bir “takip et” özelliği ekledi ve bir manga üyesinin atlama lideri olarak hareket etmesine ve diğer herkesi aşağı yönlendirmesine izin verdi. Bu, hepinizi kolayca aynı LZ’ye sokar. Ancak, takip ettiğiniz kişi ne yaptığını bilmiyorsa, indikten sonra “takip etmeyi bırakabilir” ve kendi iniş noktanızı seçebilirsiniz. Yerde takip de kullanabilirsiniz.

Ekip üyelerinizi bulun: Birlikte değilseniz, haritada ve kullanıcı arayüzünüzde işaretlenmiş manga konumlarınızı bulacaksınız, bu da onlara geri dönüş yolunu bulmanızı kolaylaştırır.

Birbirinize yapışın ama dağılın : Bir araya gelmek sizi öldürmeyi kolaylaştırır, yayılmak, herhangi bir düşmanın bir karar vermesi gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, herhangi bir düşmanla çarpışmak için birbirine geçen ateş alanlarını kullanabileceğiniz anlamına gelir. Örneğin, bir makineli tüfek patlamasıyla dışarı çıkacağınız için düşen bir sandığın etrafına dolanma. Takım olarak savaşmak, kazanmanın en iyi yoludur.

Canlandırmadan önce tehdidi izole edin: Takım üyelerinizi sakatlandıklarında canlandırabilirsiniz – belki de takım olmanın en büyük kısmı budur – ama muhtemelen vurulacağınız için düştüklerinde acele etmeyin. Tehdidi ortadan kaldırırken, sol üst köşedeki eşinizin sağlık ölçerini izleyin. Takımınızı canlandırmaya çalışırken ölürseniz, hepiniz kaybedersiniz. Vurulduysanız, takım arkadaşınızın açığa çıkmaması için sipere girin.

Doğrudan sürünerek takım arkadaşınızı ifşa etmeyin: Takım arkadaşlarınızı görebilirsiniz, ancak düşman göremeyebilir. Canlanmak için vurulduğunuzda hemen onlara doğru sürünürseniz, düşman müttefiklerinizin nerede olduğunu bilecek. Korunmak daha iyi – ve eğer güvenliyse takım arkadaşınızın sizi canlandırmasına izin verin. Endişelenme, takım arkadaşın ne zaman vurulduğunu biliyor.

Hedef atamasını paylaşmak için öndeki düşmanı kullanın: Metin sohbetinde “ileride düşman” seçeneği var. Bunu bir düşmana bakarken kullanın ve bu bilgi ekibinizle paylaşılacaktır. Ateş kontrol emri veremezsiniz, ancak etkili ekip ateşi için düşmanınızı tam olarak belirleyebilirsiniz. En iyi ipucu: Bunu, yaralandıktan sonra da takım arkadaşlarınıza yardım etmek için yapabilirsiniz.

Bulduğunuz kiti paylaşın: Metin sohbetini kullanarak isteyebilecekleri bir şey bulduğunuzda takım arkadaşlarınıza söyleyebilirsiniz – sadece bir öğeye bakın, metin sohbeti menüsünü açın “SLR’m var” veya her neyse deme seçeneğini göreceksiniz.

Taktikleri koordine etmek için sesli sohbeti kullanın: Yalnız bir keskin nişancı yalnızca bir yöne ateş edebilir ve takım sohbeti, kendinizi nasıl koordine edeceğinize karar vermenin iyi bir yoludur. Diğeri gözlemlerken ateş etmesi için bir koşucu gönderin ve muhtemelen namlu ağzının parladığını fark edeceksiniz ve o keskin nişancıyı alt edebileceksiniz.

Bir takım arkadaşı nasıl öldürülür: Ekibinizdeki birinden kurtulmanız gerekiyorsa, bunu yapmanın en iyi yolu bir el bombası kullanmaktır. Sadece aynı odaya attığınızı görmemelerini sağlamalısınız – ya da onları yakmak için bir Molotof kullanmalısınız. Bu gerçekten takım oyunu ruhuna uygun değil, ama bazen gerekir. Birini öldürürseniz, sizi kötü oynadığınız için rapor etme seçeneğine sahip olurlar – ve bu, bir oyuncu olarak size karşı sayılır.

TDM nasıl kazanılır: Takım ölüm maçını kazanmak için en iyi yaklaşım topyekün hücumdur. Haritanın ortasında bir SAW var ve bu, düşmanı gerçekten kesip, yoğun ateşin olduğu bir alana hükmedebileceğiniz anlamına geliyor. Öldüğünüz anda, oraya geri dönün – saklanmaya veya düşmandan uzaklaşmaya çalışmak, muhtemelen yeniden doğma alanınızda sıkışıp kaldığınızı ve kaçamayacağınızı görecektir.

PUBG Mobile Kazanmak İçin İpuçları

Yukarıdakilerin tümü size iyi hizmet edecek, ancak ilk 10 savaş en şiddetli olanıdır. Oyunun son aşamalarında size yardımcı olacak bazı ipuçları.

Düşen ikmal kutusundan SAW veya keskin nişancı tüfeğinizi alın: İçinde büyük silahlar bulunan bir silah kasasının üzerinde kırmızı bir duman göstergesi bulunan normal hava damlaları olduğunu fark edeceksiniz – genellikle bir SAW veya keskin nişancı tüfeği. Gözünüzü ondan ayırmayın çünkü kazanmanıza yardımcı olacak silahlara sahip – ya da ondan toplamaya gidenleri çullukla yakalama şansı sunuyor. Seçim senin.

Parlama tabancasına dikkat edin: Bu, bir sürüm 8 ilavesiydi ve kişisel bir airdrop’ta arama yapabilmeniz için bir işaret fişeği ateşlemenize izin veriyordu. Bu, erzak size geldiğinde harika, ancak düşmanınız da sinyali görecek, bu yüzden o sandığa yaklaşır yaklaşmaz ateş etmeyi bekleyin. Oyun alanının içindeyseniz silah alırsınız, oyun alanının dışındaysanız zırhlı bir araba alırsınız – bu çok fazla ateş alır, ancak yine de yok edilebilir. O fişekleri nereye ateşlediğinize dikkat edin – sandığınız bir çatıya düşerse ona ulaşamazsınız.

Kemer tokanızı pisliğe sokun: Güvenli bölge azaldıkça, kendinizi kalan tüm oyuncuların yakınında bulacaksınız. Hayatta kalmak için karnınızın üzerinde olmanız gerekecek, bu yüzden daire küçüldükten sonra, temelde her şeyi sürünerek yapmanız gerekecek ya da vurulacaksınız.

Sesler için haritayı izleyin : İnsanlar araçlarda hareket ettikçe veya ateş ettikçe, harita gürültüyü turuncu işaretlerle gösterecektir. Bunları, düşman eyleminin nerede olduğunun farkında olduğunuzdan emin olmak için kullanın – böylece ondan kaçınabilir, onu gözlemleyebilir veya çatışmaya girebilirsiniz.

El bombalarınızı kullanın: Topraktayken, net bir atış için genellikle rakibinizi göremezsiniz. Bir el bombası atmayı deneyin ve size ateş etmek için bir hedef vermesini önlemek için koşacaklar, yoksa onları yaralayabilir veya öldürebilirsiniz. Molotof kokteylleri, özellikle nerede olduklarını tam olarak bilmiyorsanız etkilidir. Sırtınız varsa, tepeye bir el bombası atın.

Son olarak: Bir PUBG Mobile oyunu ne kadar sürer? Klasik modda oynuyorsanız yaklaşık 30 dakika güvenli bir tahmindir.