Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır? (PC ve Mobil)

Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır? (PC ve Mobil)

Twitch adınızı 60 günde yalnızca bir kez değiştirmenize izin verilir. Bu, 2 ay boyunca başka bir Twitch adıyla değiştiremeyeceğiniz anlamına gelir. Bu, Twitch’te ad değiştirme sayınızı azaltmak ve spam’i kontrol etmek içindir.

Twitch adınızın benzersiz olduğunu ve iki kullanıcının Twitch’te aynı kullanıcı adını alamayacağını bilmelisiniz. Twitch adınızı seçerken sakin olmanız ve en iyisini seçmeniz önerilir çünkü 60 gün boyunca Twitch kullanıcı adınızı değiştiremezsiniz.

Twitch kullanıcı adını değiştirme, farklı cihazlarda ve işletim sistemlerinde farklıdır. Bu nedenle, Twitch adınızı değiştirmek için aşağıdaki yönergeleri izleyin.

Windows’ta Twitch Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Bu işlem Chrome, Firefox, Opera ve Chromium dahil tüm tarayıcılarda çalışır. 

  • https://www.twitch.tv/ adresindeki gidin ve sağ üstteki “Giriş” sekmesini seçin ve giriş yapın.
  • Daha sonra sağ üstteki Twitch profil simgesine tıklayın.
Twitch Settings
  • “Ayarlar” seçeneğini seçin.
  • Ayarlar bölümünden “Profil Ayarları” na ilerleyin ve Twitch adınızın tam karşısındaki kurşun kalem düzenleme simgesine tıklayın.
Twitch Username
  • Şimdi, kullanılacak yeni Twitch kullanıcı adınızı girin ve “Güncelle”yi seçin.
  • Twitch adınız değiştirilecek ve eski kullanıcı adınıza dönebilmeniz için önümüzdeki 6 ay boyunca beklemeniz gerekecektir.
  • Twitch kullanıcı adınızı değiştirdiğinize dair bir e-posta alacaksınız.

Mobil Uygulamada Twitch Kullanıcı Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Twitch’in Android ve iPhone/iPad’deki Twitch mobil uygulamasında Twitch adını değiştirmeyi mümkün kılmaması acı verici. Ancak mobilde Twitch adını değiştirmek için Twitch mobil uygulaması yerine bir mobil tarayıcı kullanmanız gerekir.

Bu, Android ve iPhone’daki Twitch uygulaması için geçerlidir. Android’de Twitch adınızı değiştirmek için bir mobil tarayıcıya geçmeli ve yukarıdaki işlemlerin aynısını mobil tarayıcınızda gerçekleştirmelisiniz.