Wolfenstein: The New Order İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri

Wolfenstein: The New Order İncelemesi ve Sistem Gereksinimleri

Wolfenstein: The New Order, Bethesda Softworks tarafından geliştirilen ve MachineGames tarafından yayınlanan birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyun, 1960’larda Naziler’in dünya genelinde galip gelmesi sonucu geçmektedir. İşgal altındaki Avrupa’da geçen oyunda, ana karakterimiz B.J. Blazkowicz, direniş hareketine liderlik ederek Naziler’e karşı savaşır.

Oyun, etkileyici grafikleri, sürükleyici oynanışı ve zengin hikayesiyle dikkat çekmektedir. Wolfenstein: The New Order, aksiyon dolu bir deneyim sunar ve oyuncuları geçmişin karanlık günlerine götürür.

Sistem gereksinimleri ise şöyledir:

Minumum sistem gereksinimleri:
– İşletim Sistemi: Windows 7 veya üzeri
– İşlemci: Intel Core i5-2500 @ 3.3GHz veya AMD FX-8320 @ 3.5GHz
– Bellek: 4 GB RAM
– Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560 veya AMD Radeon HD 6870
– Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

Önerilen sistem gereksinimleri:
– İşletim Sistemi: Windows 7 veya üzeri
– İşlemci: Intel Core i7-4770K veya AMD FX-8350
– Bellek: 8 GB RAM
– Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 veya AMD Radeon R9 290
– Depolama: 50 GB kullanılabilir alan

Wolfenstein: The New Order, dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahiptir ve aksiyon dolu bir oyun arayanlar için kesinlikle tavsiye edilir.

Wolfenstein: The New Order İncelemesi: Hikaye, Oynanış ve Sistem Gereksinimleri

Wolfenstein serisi, 1992’de piyasaya sürülen Wolfenstein 3D ile oyun tarihinin ilk FPS oyunu olarak oyuncuların karşısına çıktı ve sahip olduğu sağlam oynanışı ve birinci şahıs kamera açısıyla herkesin takdirini kazandı. Serinin önemli oyunlarından biri olan Return to Castle Wolfenstein ise yıllar önceki bir nostalji haline gelmiş birçok oyuncunun dilinden düşmeyen ve unutamadığı oyunlar arasında yer alıyor.

Bu yazıda, Wolfenstein serisinin önceki oyunlarından farklı olarak 1960 yılında geçen distopik bir hikayeye sahip olan ve hızlı ve eğlenceli savaş mekaniklerine sahip olan Wolfenstein: The New Order incelemesi yapacağız. Ayrıca, oyunun sistem gereksinimleri hakkında da bilgi vereceğiz.

Wolfenstein: The New Order Sistem Gereksinimleri

Oyunu oynayabilmek için Windows 7, Windows 8, Windows 10 veya üzeri bir 64-bit işletim sistemi gerekir. Ayrıca, en az Intel Core i7 veya benzeri AMD işlemci, 4 GB RAM ve AMD Radeon HD 6850 veya Nvidia GeForce 460 veya üzeri en az 1-2 GB bellekli ekran kartı gereklidir. Oyunu oynayabilmek için 50 GB boş disk alanına ihtiyaç vardır ve DirectX 11 veya üzeri yüklü olması gerekiyor.

Önerilen sistem gereksinimleri ise Windows 10 veya üzeri bir 64-bit işletim sistemi, Intel Core i7 veya benzeri AMD FX-8350 Eight-Core 4.0 GHz veya üzeri işlemci, 8 GB RAM, AMD Radeon R9 280 veya Nvidia GeForce GTX 660 veya üzeri en az 3 GB bellekli ekran kartı ve DirectX 12 veya daha üstüdür.

Wolfenstein: The New Order Hikayesi

Oyunun hikayesi, Nazilerin 2. Dünya Savaşı’nı kazandığı bir alternatif evrende 1960 yılında geçiyor. Dünya artık acımasız ve baskıcı bir rejimle yönetiliyor ve Naziler tüm dünyayı kontrol ediyor. Ana karakterimiz William Joseph Blazkowicz, son savaşta başına gelen bir kaza sonucu komaya giriyor ve 14 yıl boyunca bir akıl hastanesinde hapsoluyor. Ancak kurtulduğunda geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalıyor ve Büyük Direniş’e liderlik ederek dünyayı tekrar özgürleştirmeye çalışıyor.

Senaryo, Amerikan askerinin Nazilerin kontrolü altındaki bir dünyada mücadele etmesine odaklanıyor ve bazı oyuncular tarafından eleştirilmesine rağmen karakterlerin kişiliği ve hayat hikayeleri oldukça güçlüdür. Wolfenstein: The New Order, senaryosuyla çok beğenilmiş bir oyun olarak ön plana çıkıyor.

Oynanış

Wolfenstein: The New Order, tam bir Arcade-FPS oyunudur. Oyun, zorluğuyla bazı yerlerde zorlayıcı olsa da genel olarak basit bir oynanışa sahiptir. Çatışmalarda hızlı ve iyi pozisyon almanız gerekiyor ancak temel olarak Arcade Shooter kategorisinde yer aldığından, gerçeklik takıntılarına yer vermiyor.

Gizliliği de önemseyen bir oyun olan Wolfenstein: The New Order, gizlice düşmanları öldürmek için de imkan tanıyor. Düşmanlarınızı gözünüzden kaçmamak için yanlarına sokulup bitirici hamleleri yapabilirsiniz ya da pata küte girip herkesi ortadan kaldırabilirsiniz. Silah çeşitliliği yeterince iyi olmakla birlikte, bazen sadece askerlerle ve savaş makineleriyle geçen bölümler sıkıcı hale gelebiliyor.

Oyun, gizli ödüller sunarak oyuncuların ilgisini canlı hale getiriyor. Oyunun içinde soundtrack, altın külçe ve spesifik silah, zırh geliştirmeleri gibi saklı ödüller de yer alıyor.

Grafik ve Müzikler

Wolfenstein: The New Order, yeteri kadar güzel görünen bir oyun. Dokuların bazı yerlerde bozulduğu söylenebilir ama oyun esasen iyi optimize edilmiş ve stabil bir şekilde çalışıyor. Oyunun müzikleri, aksiyon dolu sahneleri için doğru tempoda olan müziklerdir.

Sonuç olarak, Wolfenstein: The New Order, akıcı hikayesi, hızlı oynanışı ve Arcade-FPS oyunlarda gerekli olan gerçeklik takıntılarından kurtulmasıyla ön plana çıkıyor. Grafik kalitesi yeterince iyi seviyede ve müzikleri, oyunun aksiyon dolu sahneleri için oldukça uygun. Oyunun zorluk sevi