Yasal Olarak Müzik Nasıl İndirilir

Yasal Olarak Müzik Nasıl İndirilir

Günümüzde internet, müzik dinleme şeklimizi tamamen değiştirdi. Bununla birlikte, teknolojik ilerlemeye genellikle tartışmalar ve endişeler eşlik eder. Daha yakın zamanlarda, internetten müzik indirme konusunda yasallık konusu gündeme gelmiştir. İnternetten indirilen müziğin% 95’inden fazlası yasa dışı olarak yapılıyor. Bununla birlikte, yasal indirmeleri tercih eden kişilerin yüzdesi yavaş yavaş artıyor. İnternetten yasal olarak müzik indirmenize izin veren bir avuç web sitesi var.

Yasal olarak müzik indirme hakkında daha fazla bilgi edinin:

Yasal müzik indirmeleri sunan web sitelerinin çoğu ücretli hizmetlerdir. Bazı web siteleri şarkılarını yasal olarak ücretsiz indirmenize izin verirken, bunlar çoğunlukla yeni ve popüler olmayan grupların siteleridir ve kitlelere ulaşmaya çalışır. Yasal gibi görünen, ancak yasal olmayan pek çok web sitesi olduğundan, müziğinizi nereden indirdiğinize dikkat etmelisiniz. Müzik indirmek üzere olduğunuz web sitesinin müzik eleştirmenleri ve / veya yayınlar tarafından incelenip incelenmediğini kontrol edebilirsiniz. Bu sitelerdeki müzik dosyalarının kökenleri şüpheli olduğundan, eşler arası ağ sitelerinden uzak durun.

İnternetten müzik indirmek için yasal kaynaklar bulmak istiyorsanız, Google’da arama yaparken “yasal müzik indirmeleri” veya “yasal ücretsiz mp3 ″ kelimelerini kullanabilirsiniz. Daha fazla ücretsiz yasal müzik kaynağı edinmek için blogları ve çevrimiçi tartışma forumlarını da ziyaret edebilirsiniz. Müzik, yalnızca telif hakları sona erdiğinde yasal ve ücretsiz olarak sunulur veya sanatçıların kendi takdirine bağlı olarak ücretsiz olarak sağlanır. Yasal müzik indirme siteleri bir avuç diyebiliriz.

En sevdiğiniz müzikleri internetten indirmenize yardımcı olacak birçok web sitesi var. Napster.com, bir haftalık deneme sunduktan sonra kredi kartları veya hediye kartları yoluyla aboneliklere izin veren böyle bir web sitesidir. Napster, önceden yasadışı müzik paylaşımına ve indirilmesine izin veren bir P2P müzik paylaşım sitesiydi. Ancak artık Napster’ın indirme yazılımını satın alabilir ve yasal olarak müzik indirebilirsiniz.

yasal olarak muzik nasil indirilir2

Yasal Olarak Müzik Nasıl İndirilir

İnternetten yasal olarak müzik indirmek için www.archive.org adresine de gidebilirsiniz. Ana sayfa göründüğünde, bilgisayar ekranınızın üst kısmında bir arama kutusu göreceksiniz. Aradığınız şarkının, albümün veya sanatçının adını yazın. Şimdi arama kutusunun yanındaki açılır listeden “Canlı Müzik Arşivi” ni seçin ve “Git” e basın. Bu size tüm arama sonuçlarını verecektir ve burada özellikle istediğiniz bağlantıyı seçip tıklayabilirsiniz. Bu sizi şarkıyla ilgili bilgileri gösteren başka bir sayfaya götürecektir. İndirmeye başlamak için VBR ZIP formatının yanında mavi ile vurgulanan boyut bağlantısına tıklayın. İndirme işlemi tamamlandığında, dosya masaüstünüzde görünecektir. Dosyayı açıp istediğiniz bir klasöre aktarabilirsiniz.

Başka bir web sitesi Rhapsody.com, kullanıcılarının şarkının tamamını indirmeden önce dinlemelerine izin veriyor. Web sitesinden müzik indirebilmek için yazılımını indirmeniz gerekecektir. Rhapsody.com, kullanıcının indirmek istediği şarkı sayısına bağlı olarak 0,99 ila 9,99 ABD doları arasında değişen bir ücret alır. Bearshare.com ve Limewire.com, kullanıcıların abonelik ücretlerini ödeyerek yasal olarak müzik indirmelerine olanak tanıyan iki müzik paylaşımı ve indirme web sitesidir.

Müzikleri yasal olarak iTunes web sitesinden de indirebilirsiniz. Bu web sitesi, herhangi bir müzik satın almaya başlamadan önce yazılımlarını indirmenizi gerektirir. Tek bir şarkıyı veya bir albümün tamamını indirmek maliyetlidir ve bunun için kredi kartınızı veya iTunes hediye kartlarınızı kullanarak ödeme yapabilirsiniz. iTunes.com ayrıca müziğinizi mp3 veya mp4 formatında indirme seçeneği sunar. Ayrıca, iTunes yazılımınızı kullanarak etkileşimli bir çalma listesi oluşturmanıza ve müziği iPod’unuza aktarmanıza olanak tanır.

İzlenecek basit kural, web sitesi müziği ücretsiz olarak veya cüzi bir ücret karşılığında indirmenize izin veriyorsa, muhtemelen yasa dışıdır. Bilgisayarınızda casus yazılım ve anti-virüs yazılımının en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun. Yasal olarak onayladıkları müzik web sitelerinin bir listesini içeren Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği veya RIAA’ya da danışabilirsiniz.